179 volgens Bijlage III voor de legering van een mitrailleurcompag nie (peloton) in aanmerking zijn gebracht, de infanterieschiet- terreinen kunnen worden gebezigd, zoodat daartoe van de artil- lerieschietterreinen gebruik zal moeten worden gemaakt 1). Jaarlijks zullen dus de op Java gelegerde mitrailleurcompag nieën te Batoe-djadjar en Babakan en die ter Sumatra's West kust te Fort de Koek een schietcursus moeten houden, terwijl voor de oefeningen in het gevechtschieten der overige in de Bui tenbezittingen gelegerde mitrailleurafdeelingen nadere voorzie ningen noodzakelijk zijn. 3. Dienstvoorschriften. In reglementen en voorschriften moet het volgende worden geregeld c. q. aangegeven. a. De exercitiën en het tactisch gebruik der mitrailleurcom pagnieën. h. De schietopleiding. c. De inwendige dienst bij de mitrailleur compagnieën, voor zoover deze afwijkt van de wapens, waartoe die compagnieën behooren 2). d. Aanwijzing betreffende de inrichting en het onderhoud van het mitrailleurmaterieel. e. De bepakkingswijze. Daar voor veel, vooral wat de grondbeginselen betreft, ver wezen kan worden naar de reeds bestaande voorschriften bij de infanterie en de cavalerie, kunnen de dienstvoorschriften voor de mitrailleurs zeer beknopt zijn. Wenschelijk zou het zijn alle in één boekje samen te vatten, zooals in Zwitserland is geschied 3). Mocht hiertegen in verband met de bij het schietvoorschrift 1) In Duitschland wordt de onveilige strook gerekend: in de schootsrich- ting tot 4000 M., rechts en links van de uiterste rooilijn tot 650 M. ïSchiess- vorschrift für Maschinengewehrabtheilungen", punt 106. 2) Bij de infanteriemitrailleurs o. a. de verzorging en verpleging van de paarden. 3) De Zwitsersche »Vorsehriften für den Dienst und die Ausbildung der berittenen Mitrailleurtruppe" munten uit door groote beknoptheid. In 156 blzn. kl. octavo worden behandeld:

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1903 | | pagina 437