Bijlage No. 2 C. B. 45/99. CIRCULAIRE. Aan Landdrosten en Mijncommissarissen. Gouvernementskantoor, Pretoria, 14 November 1899. WelEd. Heer. Hiernevens ontvangt gij een exemplaar van circulaire No. 44/99 dd. 7 November 1899, aan commandanten en veld cornet- ten. Daaruit zal u blijken, dat met instemming van de Hoog- Edele Regeering en Z. Ed. Gestrenge den Commandant-Generaal is opgericht geworden een informatiebureau, uitmakende een deel van het Roode Kruis, welk informatiebureau hoofdzakelijk- ten doel heeft spoedig en nauwkeurig berichten te geven om trent de gesneuvelden en gewonden. Voor verdere bijzonder heden, zie bijgaande circulaire. Met betrekking tot vroeger gegeven instructies omtrent het doen van mededeelingen aan familiën nopens gesneuvelden en gekwetsten, heb ik U thans te informeeren, dat gij in het vervolg alle zoodanige berichten zult ontvangen van het bovenbedoelde informatiebureau en dat gij deze mededeelingen als officieel kunt beschouwen. Het zal alsdan uw plicht zijn, om, zonder verwijl en met tact, de familiebetrekkingen daarmee in kennis te stellen en telkens aan het informatiebureau daarvan onmiddellijk rapport te doen. De uitvoerende raad heeft besloten, dat, wanneer door dit informatiebureau het overlijden van een der burgers of inwo ners der Zuid-Afrikaansche-Republiek wordt gerapporteerd, in overleg met een der desbetreffende krijgsoffieieren, deze infor matie als authentiek zal worden beschouwd, en zulks voor den

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1903 | | pagina 43