182 Ter voorkoming van verwarring, zal het raadzaam zijn de voertuigen met mitrailleurmunitie van een herkenningsteeken (vlag of lantaarn) te voorzien. 6. Opleiding van geweer her stellers. De commissie stelt zich voor, dat aan de bij de mitrailleur compagnieën in te deelen geweerherstellers lang niet dezelfde eischen van technische bedrevenheid behoeven te worden gesteld, welke voor de geweermakers gelden. Voldoende zal het zijn aanvankelijk een zeker aantal militairen, welke van huis uit eenigermate met het geweermakers- of eenig aanverwant vak bekend zijn, aan de Geweermakersschool een cursus te doen doorloopen in het verrichten van de meest voor komende kleine herstellingen. Zooals reeds in het voorgaande bleek, is het de bedoeling dat de geweerherstellers tevens in de compagnie, voor zooveel zulks niet met hun eigenlijke taak in strijd is, den dienst verrichten aan hun graad verbonden; hun hoofdwerkzaamheid blijft echter het toezicht op het materieel, waarbij zij den daarmede te belasten mitrailleurluitenant ter zijde staan. Groote herstellingen, welke, gelet op de ruime uitrusting aan reserve- en verwisselstukken, wel-hoogst zelden het in reparatie geven van den mitrailleur of den drievoet zullen noodig maken, moeten in de geweermakersateliers of aan de Geweermakersschool geschieden. Door de indeeling van reparateurs bij de compagnieën wordt tevens vermeden, dat het personeel bij genoemde inrichtingen moet worden uitgebreid. 7. Aanvulling van de administratieve reglementen bepalingen en tarieven. Uit den aard der zaak zal de invoering van geheel nieuwe organisatiën een aanvulling van de voor het leger bestaande administratieve bepalingen noodig maken. De commissie meent te kunnen volstaan met hier in het bij zonder de aandacht te vestigen op de regeling van de soldij van het bedieningspersoneel, omdat zij in verband met hetgeen reeds omtrent den dienst bij de mitrailleurcompagnieën werd opge merkt en de hoogere eischen, welke aan dat personeel moeten

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1903 | | pagina 440