196 Blijkens vorenstaande raming, zijn aan een verwezenlijking van de door de commissie gedane voorstellen de volgende uitgaven verbonden Jaarlijksche uitgaven f 467000. Oprichtingskosten 904000. van welke laatste in mindering kan worden gebracht een groot deel van de f 50000 voor het thans in Indië aanwezige proef- materieel reeds uitgegeven 1), wanneer dit nl. bij de definitieve invoering wordt benut 2). Een betrekkelijk groot deel der oprichtingskosten" wordt voor de hereden mitrailleurs vereischt. Aangezien echter, gelet op de zeer geringe sterkte der Indische cavalerie, de invoering van een compagnie bereden mitrailleurs hoofdzakelijk ten doel heeft om voor den strijd der verbonden wapens naast de infanteriemitrailleurs, ook te kunnen beschikken over mitrailleurs die een groote snelheid van beweging kunnen ont wikkelen, is het niet van belang ontbloot na te gaan welk ge deelte der kosten alleen voor de vervulling van dezen wensch dient. Te dien einde is hierachter een vergelijkend overzicht gevoegd van de onderhouds- en oprichtingskosten van een compagnie infanteriemitrailleurs en een bereden mitrailleurcompagnie. Uit dit overzicht blijkt, dat de oprichtingskosten van een com pagnie bereden mitrailleurs ongeveer het dubbele van die eener compagnie infanteriemitrailleurs zullen bedragen. Uit een financieel oogpunt zijn echter vooral de jaarlijksche uitgaven (onderhoudskosten) van belang. 1) Volgens de contraeten, welke de commissie te harer beschikking had, bedraagt de prijs van het proefmaterieel aan Maxim-materieel 19084 85 Hotchkiss- 12745.75 Skoda- xi 14996.40 f 46827.00 Van het thans in Indië aanwezige Hotchkis f materieel is echter eendeel bij een aanvullingscontract geleverd, welk laatste de commissie niet heeft kunnen raadplegen. 2) bv. voor de Buitenbezittingen, waardoor vermeden kan worden mitrail leurs van verschillende stelsels in één afdeeling te vereenigen.

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1903 | | pagina 454