39 een slagveld willen betreden, dat in handen van den vijand is, eerst, voorzien van hun certificaat en een schrijven van een van hun bevelvoerende officieren aan den bevelvoerenden officier van den vijand, het slagveld opgaan met een witte vlag. Na onderhoud met den officier van de tegenpartij, kunnen zij dan met diens toestemming met de Roode KruSdag op het slagveld hun werk voortzetten. 8. Het is de plicht van de medewerkers zoo spoedig mogelijk, terstond na het gevecht, de kaarten der gesneuvelden te ver zamelen en daarna de kaarten der gewonden in te zamelen en beide telkens onmiddellijk in te vullen volgens de aanwijzing op de kaarten gegeven. 9. De aldus ingezamelde kaarten moeten zoo spoedig moge lijk aan de inspecteurs worden overhandigd en door dezen aan het Hoofdbureau worden opgezonden. 10. De inspecteurs (de anderen alleen in geval van ontsten tenis van de inspecteurs) seinen zoo spoedig mogelijk de num mers en de namen en voornamen der gevallenen aan het adres „Molengfaaff Pretoria;" bijv. 387, Jan Malan; 13317, Melt Rot tering. Zij seinen die lijst in twee rubrieken, gesneuvelden en gewondenbij de gekwetsten zooveel mogelijk met opgaaf van den aard der verwonding. 11. De gekwetsten krijgen, nadat hun kaart is afgenomen, een duplicaat-kaart, waarop hetzelde nummer wordt geplaatst als op de oorspronkelijke kaart, en waarop naam, adres en com mando vermeld staan. 12. Eij overlijden van gekwetsten worden deze duplicaat- kaarten ingezameld en aan het Hoofdbureau opgezonden, met invulling datum en plaats van overlijden. 13. Mochten op het slagveld gesneuvelden of gekwetsten wor den aangetroffen zonder identiteitsbewijzen, dan moeten onze medewerkers alles in het werk stellen om hun namen met zeker heid te weten te komen, vooral bij overlijden zoo mogelijk door een beëedigde verklaring. Deze namen moeten afzonderlijk geboekt en met de beëedigde verklaringen aan het Hoofdbureau worden opgezonden. 14. Omtrent zieken moet steeds op dezelfde wijze worden gerapporteerd als omtrent dooden en gewonden.

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1903 | | pagina 47