Bijlage IX. INSTRUCTIE voor de commissie benoemd bij Kabinetsbeschikking van den Commandant van het Leger dd. l» Juni 1902. Abtikel 1. De commissie bestaande uit: den majoor der infanterie J.. C. C. Nijland als president; den kapitein van den generalen staf J. P. Michielsen f1); den ritmeester A. B. J. W. Posno, en den kapitein der artillerie H. A. Termijtelen als leden, heeft tot taak de proefneming met de uit Nederland aangevoerde mitrailleurs te leiden en eene nauwgezette studie te maken van het mitrailleurvraagstuk in zijn geheelen omvang, daarbij rekening houdende met de eischen, welke de oorlogvoering in Indië, zoowel tegen een buitenlandschen vijand als tegen een inlandschen vijand, stelt. Abtikel 2. De commissie dient zoodra mogelijk aan het Departement van Oorlog (VIIe Afdeeling) een schema c. q. de noodige voorstellen in, betreffende de wijze, waarop zij de proefneming in hoofd trekken wenscht te doen verloopen. De eventueele toevoeging van eene mitrailleurafdeeling aan de troepen, welke zullen deel nemen aan de in de maand Augustus a. s. in de 2de militaire afdeeling op Java te houden manoeuvres, behoort hierbij al dadelijk een punt van overweging uit te maken. Abtikel 3. Uiterlijk op den 15en December e. k. behoort door de com missie aan het Departement van Oorlog (VIIe Afdeeling) een volledig en omstandig verslag betreffende hare bevinding te- 1) Noot v. d. commissie. Bij brief van het D. v. O. van den 4™ Augustus 1902 Vlh afdeeling No. 976 werd de kapitein van den generalen staf J. P. Michielsen wegens overplaatsing naar Djambi als commissielid vervangen door den kapitein der infanterie E. den Dooren de Jong.

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1903 | | pagina 504