24:5 worden uitgebracht, zoodanig ingericht, dat daarin alle gegevens worden aangetroffen, welke het legerbestuur behoeft, om in zake de aanschaffing van mitrailleurs voor en de indienststelling van deze vuurwapenen bij het Indische leger volledige voor stellen aan de Regeering te kunnen indienen. Bij de opma king van het hierbedoeld verslag zal de commissie derhalve o. m., onder omschrijving van redenen, de volgende vragen te beantwoorden hebben 1'. Aan welk stelsel van mitrailleurs moet uit een tactisch, technisch en ballistisch oogpunt de voorkeur geschonken worden? 2'. Kan het stelsel waarop de keuze valt ongewijzigd worden ingevoerd, en zoo niet, welke wijzigingen zullen dan aan het daartoe behoorende materieel moeten worden aangebracht? 3'. Welke wijze van vervoer van het materieel en van de munitie verdient de meeste aanbeveling? 4'. Behoort te worden overgegaan tot de vorming van af zonderlijke mitrailleurcompagnieën, van welke naar behoefte onderdeelen kunnen worden toegevoegd aan de bataljons (eska drons) of aan de brigades dan wel verdient het aanbeveling- de mitrailleurs organiek in te deelen bij de troepenverbanden ■der infanterie en cavalerie en, zoo ja, tot welk aantal zullen zij dan aan de brigades of aan de bataljons en eskadrons be- hooren te worden toegevoegd? 5". Welke organisatie zal, ook in verband met het antwoord op de voorgaande vraag, aan de mitrailleurafdeelingen moeten worden gegeven 6'. Hoe groot behoort de munitieuitrusting per mitrailleur te zijn? 7«. Welke zijn de geldelijke gevolgen, verbonden aan eene ver wezenlijking van de door de commissie geformuleerde voorstellen? Artikel 4. Eventueele voorstellen der commissie, in het belang der proef neming met de mitrailleurs, welke eene beschikking van het legerbestuur vereischen, worden door haar rechtstreeks aan de betrokken afdeeling van het Departement van Oorlog ingediend. Artikel 5. De commissie verhoudt zich rechtstreeks tot den voorzitter

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1903 | | pagina 505