Bijlage X. SCHEMA betreffende de wijze waarop de commissie, benoemd bij Kabinets beschikking van den Commandant van het Leger, dd. 19 Juni 1903, zich voorstelt de proefneming met de uit Nederland aangevoerde mitrailleurs in hoofdtrekken te doen verloopen. le. Al dadelijk worden overgebracht naar Meester-Cornelis 2 Maxim- 2 Hotchkiss- en 2 Skoda-mitrailleurs met alle toe- behooren, te zamen één afdeeling vormende verdeeld in 3 sectiën (een Maxim-, een Hotchkiss- en een Skoda-sectie). Het bevel over de afdeeling wordt opgedragen aan een len luite nant van het lle Bataljon infanterie. Bij een der sectiën wordt een onderluitenant (eventueel vervanger van den afdeelingscom- mandant), bij de beide andere een Europeesch sergeant als sectie commandant ingedeeld. Voorts bestaat het personeel van iedere sectie uit: 2 Europeesche korporaals, mitrailleurcommandanten tevens richters, 2 Europeesche fuseliers, handlangers 4 patroondragers 10 inlandsche dragers van het materieel. Deze formatie is een voorloopige en dus voor wijziging vatbaar. Op vervoermiddelen voor de patronen is daarbij niet gerekend; door proeven zal moeten worden uitgemaakt of hiervoor dragers (militairen) of draagpaarden te bezigen zijn. 2e. Van het sub le bedoelde personeel worden voorloopig alléén de officier en het kader d. i. dus voor de geheele afdeeling 1 officier, 1 onderluitenant, 2 Europeesche sergeanten en 6 Euro peesche korporaals volledig onderricht in de inrichting en be handeling van het mitrailleurmaterieel.

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1903 | | pagina 507