248 Gelijktijdig echter wordt eene afdeeling personeel van volkomen dezelfde sterkte en samenstelling, voor de later in dienst te stellen tweede mitrailleurafdeeling in opleiding genomen, zoodat al dade lijk voor de eerste opleiding beschikbaar moeten worden gesteld 2 eerste luitenants, 2 onderluitenants, 4 Europeesche sergeanten, 12 Europeesche korporaals. 3e. Het sub 2e bedoelde onderricht aan de officieren wordt gegeven door den kapitein der artillerie H. A. Termijtelen, aan de onder officieren en minderen, onder diens toezicht, door den hem toe- gevoegden Europeeschen fuselier van het subsistentenkader te Batavia de Blazer A. S. No. 55106. Laatstgenoemde blijft ge durende dit onderricht belast met het onderhoud van het ma terieel; een Europeesch fuselier van het lle Bataljon wordt aangewezen, ten einde hem daarbij behulpzaam te zijn. Zoodra de opleiding zoover gevorderd is, dat met vrucht meer mitrailleurs voor het onderricht kunnen worden gebezigd, worden nog een drietal mitrailleurs één van elke soort naar Meester-Cornelis overgebracht. Drie mitrailleurs eveneens één van elke soort worden geheel nieuw gehouden met het oog op de te nemen schietproeven (zie sub 6e). 4e. Is het kader geheel en al vertrouwd met de inrichting en be handeling van het mitrailleurmaterieel, dan eerst worden bij de mitrailleurafdeeling de daarbij benoodigde Europeesche fuseliers ingedeeld, en wel voorshands eveneens een dubbele ploeg, dus tot een totaal aantal van 36. Deze fuseliers ontvangen hunne elementaire opleiding van het reeds afgerichte kader, voornamelijk onder toezicht van de beide officieren. De kapitein Termijtelen houdt evenwel een wakend oog op de geheele opleiding. 5e. Kunnen ook de Europeesche fuseliers als voldoende afgericht worden aangemerkt, dan is het tijdstip aangebroken om ook de inlandsche fuseliers (dragers) bij de mitrailleurs in te deelen en

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1903 | | pagina 508