256 Beeldschietsn. Snelvuurbeelden op 400 M. met den Maxim- en den Hotchkiss-mitrailleur. Het snelvuurbeeldschieten bij de grootste vuursnelheid met den Skoda-mitrailleur op den af stand van 200 M. mislukte wederom, zelfs toen, ten einde het trillen en op en neer dansen van het wapen tegen te gaan, de pooten van den drievoet door bedieningsmanschappen werden vastgehouden. De Skoda-mitrailleur gaf 5 hulsscheuringen, waarbij 2 sterke gasontsnappingen plaatshadden, en bovendien een sterk ingedruk te patroon, ten gevolge van klemming tusschen het mechanisme. De Hotchkiss-mitrailleur gaf 7 hulsscheuringen, waarbij een sterke gasontsnapping. Draagproef door koelies met infanteriemitrailleurs, marsch van 20 K. M. zonder nadaelige gevolgen voor de dragers. Cavalerie: draagoefening op den langen weg, richting Ban doeng; afgelegd Hr 10 paal, model tempo. 23 September. Verschoten: Maxim-mitrailleur 71 patronen Hotchkiss- 131 Skoda- 70 Beeldschieten. Skoda-mitrailleursnelvuurbeeld 400 M. (mislukt). Maxim- en Hotchkiss-mitrailleurbeelden geschoten op 600 M. schot voor schot en snelvuur. Het bleek noodzakelijk den Hotchkiss-mitrailleur stevig in den schouder te drukken en vooraf den vasten stand van het stuk nauwkeurig te verzekeren. De Maxim-mitrailleur gaf op dezen afstand dadelijk een vol doend snelvuurbeeld. De pal van den Skoda-mitrailleur bleek door het losraken van de palschroef tijdens het vuren op en neer te slaan. De Hotchkiss-mitrailleur gaf 9 hulsscheuringende Skoda-mi trailleur één verbogen en in elkaar gedrukte patroon en op 1 houder (d. i. 30 patronen) niet minder dan 5 klemmingen of haperingen, zoodat er van eigenlijk „snelvuur" geen sprake was- Draagproef door koelies met infanteriemitrailleurs; geen na- deelige gevolgen voor de dragers.

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1903 | | pagina 516