257 Cavalerie: draagoefening op den langen weg, richting Tji- hampelas; afgelegd 15 paal, model tempo. 24 September. Verschoten: Hotchkiss-mitrailleur 131 patronen. Maxim- „161 Wegens de telkens voorkomende haperingen aan den Skoda- mitrailleur, het verlies van tijd daardoor teweeggebracht en de slechte schietuitkomsten met dien mitrailleur verkregen als waarschijnlijk gevolg van den te lichten drievoet en van de geble ken onmogelijkheid om, alleen door het in den schouder drukken van het schouderstuk, het wapen gedurende het snelvuur op het mikpunt gericht te houden wordt besloten op de middelbare afstanden met het beeldschieten van den Hotchkiss- en den Maxim- mitrailleur door te gaan en intusschen den adj. onderoff. geweer maker een middel te doen zoeken, ter opheffing van het trillen en het schudden en tot het vastzetten van den Skoda-mitrailleur bij snelvuur. Beeldschieten op 800 M. met den Hotchkiss- en den Maxim- mitrailleur. Het bepalen van opzethoogte en plaats van het mik punt voor beide mitrailleurs op 800 M. kostte, vooral voor den Maxim-mitrailleur (zonder vizierindeeling) veel tijd. Aanmaken van grootere schijven en van ijzeren, samenvouwbare stijlen voor een klapschijf van 5 bij 9 M. Vaststellen van de cavaleriedraagwijze, o. a. ook van den mede te voeren reserve- voorraad water. Cavalerie: draagoefening op den langen weg, richting Bandoeng; afgelegd 18 paal, model tempo. 25 September. Gioote draagproef met infanteriemitrailleurs; een halve afdeeling op pikolpaarden, de andere helft (zonder de sledeaffuit van den Maxim-mitrailleur) door koelies gedragen. Aanmaken van grootere schijven. Cavalerie: Donderdagsche dienst; 3/4 uur theorie; harnache- mentsinspectie. 17

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1903 | | pagina 517