289 Naam des schrij vers. Korte inhoud. Opmerkingen. Kapt. J. C. v. d. Belt. Korte kernachtige bespreking van het artikel voorkomende inJournal des Scien ces Mihtaires, Decembre 1900. Kapitein de Monbrison. Onvolledige en afbrekende beschouwing over de inrichting en behandeling van den Hotch kiss-mitrailleur. Tactisch gebruik, affuiteering, samenstel ling enz. Bespreking van verschillende systemen, vergelijking met infanterie, noodzakelijkheid van invoering. Krijgsgeschiedenis, wijze van gebruik, organisatie en vervoer; een en an der sterk onder den invloed van F. Dell. Keizer-manoeuvresin 1901 in West-Pruisen. Beschouwing omtrent het gebruik van mi trailleurs bij een aanval op hoog gelegen stellingen, zoomede enkele voorbeelden uit den oorlog van 1870-71. Enkele mededeelingen betreffende schiet proeven in Frankrijk genomen ter vergelij king van het vuur van infanterie met dat van den Hotchkiss-mitrailleur M. 99. Bericht dat 5 mitrailleur-compagnieën in Rusland zijn opgericht. Enkele gegevens omtrent het gebruik bij de Keizer-manoeuvres. Organisatie in Duitsch- land en opgave welke landen mitrailleurs hebben. Artikel over de uitvinding van een in- fanteriepatroon door de „Deutsche Wafïen- und Munitionsfabriken", die volkomen vol doet aan de hoogere eischen, welke het ge bruik bij den mitrailleur aan de stevigheid stelt. Hiervan is in 1902 een veel uitgebreider herdruk ver schenen. Dit artikel vangt aan in M. W. '01 No. 19. Oorspronke lijk artikel in La France Militaire No. 5078. 19

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1903 | | pagina 549