73 boeren echte zoetekauws); 's middags: soep, schapenvleescli, -aardappelen en groenten; 's namiddags eveneens en om 4 uren thee. Melk, eieren en andere versnaperingen gaven wat afwisseling. In het algemeen werd de ervaring opgedaan, dat de burgers meer op hadden met deze eenvoudige spijzen, ter plaatse te krijgen, dan met de talrijke spijzen uit blik, welke over het .algemeen niet zoo in den smaak vielen der echte Boeren. Daar Buning en ik beiden sterke aanhangers zijn van geheel onthouding te velde, werden alcoholici alleen aan zieken ver strekt, wanneer zulks door ons noodig geoordeeld werd. Kleeding. Daar het personeel onzer ambulance uit vrijwillig verplegings- personeel bestond, kon van een uniforme kleeding geen sprake zijn. Onze Hollandsche verpleegsters droegen katoenen kleeding, uit Hollandsche civiele hospitalen welbekendde netheid, zinde lijkheid en eenvoudigheid werd door een ieder ten zeerste ge prezen. Het mannelijk personeel droeg eigen kleeding en overal werden door de krijgscommissariaten te velde suppletoire klee deren verstrekt. Yelen van hen en ook wij, doctoren, droegen op den trek onder onze jassen een z. g. xoollen trui (vele Engelsche officieren droegen haar ook welbekend als z. g. sweater), een dracht, welke uitnemend tegen koude beschut. Diep was dan ook de verslagenheid te Brandfort van Buning, toen hij op een gegeven oogenblik zijn wollen trui miste, en nog grooter de verbazing, toen hij haar ontdekte als deftige uit dossing van een van ons personeel; stelen doet men in Z. A. niet, er wordt alleen „opgetild", in casu was Bunings eenige toever laat tegen de nachtkou ook werkelijk opgetild van een dissel boom, waar ze te drogen gehangen had hony soit qui mal y pense. Jagergoed en een los flanellen hemd voltooiden onze onderkleeding, onze bovenkleederen bestonden uit een jas en een broek van khakidrill, welke wij te Batavia hadden laten maken. De jas was met liggenden kraag; van voren waren een viertal z. g. harmonica-zakken aangebracht. Een ceintuur om het mid-

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1903 | | pagina 81