74 del hing in een tweetal versterkingsbanden, welke over de schou ders liepen. De broek was van ons gewone model. Buitendien hadden wij nog ieder een gedoubleerde rijbroek van grijs- of roodbruine tricotstof. Onze kleeding heeft ons steeds in hooge mate voldaan. Werd het 's avonds koud, dan hadden wij slechts onze wollen trui over het flanellen hemd aan te trekken, hier- overheen weer onze khakijas en klaar waren wij. Buitendien hadden wij uit de Fransche bezending ruimschoots kunnen ver strekken grijzewol-flanellenjassen, die zeer wijd waren en flink warm. In vorm, kleur en stof ietwat verschillend, droegen de leden der Duitsche ambulances ook een dergelijke uitrusting; daar alle leden daarvan uniform gekleed waren, gaf dat eene zekere militaire „Schneidigkeit" aan het geheel, welke in een. oorlog, zelfs voor vrijwillig, niet-militair verplegingspersoneel,. niet kwaad isde overvloed van Roode Kruizen op knoopen, kragen, hoeden enz. beschutte hen zeker wel tegen overtreding- der Geneefsche Conventie. Zooals bekend, dragen alle Engelsche officieren van de laagste tot de allerhoogste rangen, ook khakiuniformen, maar ietwat van meer grijsgroenachtige kleur. De neerslaande, maar toch sluitende kraag, en het bijzondere snit, maakt deze uniform tot eene meer elegante kleeding. Er zij hier op gewezen, dat khaki doelt op de kleur, niet op de kwaliteit van het goed. De Engelsche officieren, en velen der vrijwillige en yeomanry korpsen, hadden behalve een wollen of sergen khakijas, nog een dergelijke van khakidrill. Behalve hun groote, lange, wijde uniform overjas, droegen velen der officieren een soort van korte demi-saison van khakikleur,. zeer practisch naar het ons toescheen, bij niet te hevige koude, zooals b. v. hier in Indië in de nachten. Hoogst soliede en net was het lederwerk der Engelsche officie ren; een lederen gordel, die aan twee riemen, over de schouders- gaande, hangt. Hieraan is de koppel voor de sabel bevestigd, buitendien ettelijke mousquetonhaken voor revolver, veldmes, lederen taschjes voor notitieboekjes enz. Bijzonder practisch acht ik wat ik bij enkele doctoren zag,, het dragen aan den gordel van 2 taschjes, iets grooter dan een patroontaschhet eene vormde eene uitslaande trousse, in het-

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1903 | | pagina 82