HOSPITAAL EX VERPLEGINGSMATERIAAL. Het verplegingsmateriaal was in hoofdzaak afkomstig van de genoemde Fransche zending. Ik laat hiermede achter in bijlage No. 1 volgen de inhouds opgave 1) dier uitrusting, bestemd voor een höpitalauxiliaire samengesteld volgens de reglementen der „société de secours aux blessés militaires des armées de terre et de mer(Croix Rouge Franpaise) en door deze vereeniging den oorlogvoerenden repu blieken aangeboden. Voor de juiste beoordeeling der inhouds opgave is het van belang de functie te kennen van zulk een „höpital auxiliaire" bij oorlogsorganisatie van den Franschen geneeskundigen dienst. Het neemt plaats in de zóne de V arrièrereikende van af de grens der „zone de 1' avant", tot aan de „zone de 1 intérieui en heeft dus een ietwat sedentair karakter. Het „höpital auxi liaire (sédentaire)" heeft drieërlei doel: 1° behandeling van de op de plaats aanwezige zieken en gewon den, afkomstig uit de „höpitaux de campagne" der „zóne de 1' avant". 2° het geschikt maken ter evacuatie dezer zieken en het opnieuw approviandeeren der in de voorste linie liggende zieken- inrichtingen. 3° dient het als „höpital de campagne a destination spéciale'^ d.w.z. bestemd voor opname en isoleering van lijders aan epidemi sche of contagieuse ziekten. De werkkring strekt zich dus uit over de geheele breedte van den etappedienstslechts bij uit zondering kan het „höpital auxiliaire" dienst doen ter vervanging van het „höpital de campagne" der „zone de 1' avant" en doet dan dienst nabij het gevechtsterrein ter versterking der eigen lijke veldhospitalen en wordt dan gekwalificeerd als „höpital auxi liaire de campagne". Het maakt dan een integreerend deel uit 1) Hier slechts verkort opgenomen.

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1903 | | pagina 96