56 De Këdjoerön brengt eenige nog niet verschenen familieleden w.o. den ex-Këdjoerön, Radon alias Ama-n-Soeasa, den broeder van Njaq Sara, en vertoont zijn bawar. Een gewond inlandsch maréchaussée overlijdt en wordt met militaire eerbewijzen begraven. 21 April. Daar heden de termijn welke aan Réket Göip is gesteld ver streken is, rukte onder mijn bevel eene colonne uit, ter sterkte van acht brigades maréchaussée en vier sectiën infanterie met gevechts-en bagagetrein en de opnemers. De Këdjoerön met gevolg vergezelde den colonnecommandant. Langs de Tripö-rivier gaande, bleek Këndawi geheel tot ver dediging gereed, doch er viel geen schot uit die kampong; op de wallen stond men ongewapend naar de voorbijtrekkende troepen te kijken.' Pinang Rogóp en alle overige Pëdösönöns waren verlaten. Bij Kala Pënömbön vielen de eerste schoten van de bergen. Te 11.30 u. v.m. bij het complex Tjané Oekön— Toenggöl Lëmpëlam aangekomen, blijkt dat slechts beide eerst genoemde kampongs versterkt zijnen één geheel vormen, terwijl eene nadere verkenning van de heuvels doet zien, dat zij door een borstwering met versperring van elkaar zijn gescheiden en beide door geweerdragenden bezet zijn. Nadat kleine afdeelingen op de heuvels en bergen aan alle zijden van het complex stelling hebben genomen, om te voor komen dat de vijand die zelf zal bezetten ten einde van daar uit den aanval te bemoeilijken, en voorts om vluchtenden te kunnen achterhalen, wordt te 12.15 u. n.m. tot den aanval overgegaan. Tien minuten later gelukt het aan de maréchaussées, Toenggöl binnen te dringenhet detachement der Péndéng-colonne echter kon er aan de zijde waar het optrad niet in slagen zich dooi de versperringen heen te werken en de borstwering te beklim men, niettegenstaande het twee malen aanrukken van reserve- afdeelingen. Het hier toen overbodig geworden gevecht werd daarom afgebroken, terwijl het in de versterkte kampongs nog voortduurde en eerst te 2 u. n.m. een einde nam. 184 dooden, w.o. 41 vrouwen en kinderen, 2 gewonde mannen

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1905 | | pagina 104