- 62 Van 7 u. v.m. tot 4 u. n.m. patrouilleerden twee brigades onder den Eur. sergeant van Seters No. 41755 om Tampèng, zon der eenige ontmoeting te hebben. De patrouille Pinger keerde te 2 u. n.m. terug en had bij Brandang weer mannen uit de kampong gesproken, die met de witte vlag naar buiten kwamen. Zij werd uit de heuvels van Bësitang licht beschoten. Te 7 u. 's avonds gingen onder eene regenbui twee brigades onder den Eur. sergeant Deursen No. 43810 naar Oeloe-n-Tanöh, om in den nanacht hinderlagen bij Tampèng te leggen. 29 April. De patrouille Deursen keerde te 9.30 u. v.m. terug; zij had •slechts één salvo kunnen afgeven op lieden die in de rivier kwamen om hunne behoeften te doen, doch kreeg niets in handen. Kapitein Scheepens begaf zich met 4 brigades, een zieken verpleger, een opnemer en trein met 6 dagen vivres op marsch over Réket Göip, Rëmókot en Këtoekah naar het Padangdal, met opdracht Rödjö Pödöng van Trangön mede te brengen en over Rëröbö Toa en Pasèr terug te keeren. De luitenant-opnemer Hoedt en de mijningenieur vergezelden deze colonne. Van 7 u. v.m. tot 4 u. n.m. maakte de le luitenant Harbord met twee sectiën eene patrouille langs de Wöih ni Pëparéq tot Pëparéq Göip om den opnemer in de gelegenheid te stellen de metingen te doen aansluiten. Bij Tampèng werd deze patrouille zoowel op den heen- als op den terugmarsch beschoten uit de -versterking en van de bergen. De Këdjoerön bericht vernomen te hebben, dat men in de Alaslanden drie versterkingen heeft gebouwd. 30 April. Te 1 u. v.m. rukt eene brigade uit onder den Eur. sergeant Pinger No. 41635, met opdracht zich in hinderlaag te leggen in -de heuvels van Bësitang, waar steeds eene bende op voorbijtrek kende patrouilles zit te schieten. Een andere brigade onder den Amb. korporaal Tarore No. 28201 ging te 7 uur v.m. door de vlakte naar Tjiké en Bësitang om 's vijands vuur uit te lokken. Deze list gelukte volkomende gewone bende kwam uit Pënösan

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1905 | | pagina 110