65 gingen over Böndör Klipah en Réket Dëkat, de overige over Köng Boer naar het bivak terug. Te 11.30 uur 's avonds rukten twee sectiën onder luitenant Delgorge uit naar Sëngapa, om daar vóór het aanbreken van den dag twee hinderlagen te leggen. Uit de sawah vielen in den vooravond vier schoten op het offlcierslogiesaan de sluippatrouilles gelukte het niet de schut ters te ontdekken. 5 Mei. De patrouille Delgorge keerde om 12 uur 's middags terug en had geen succes gehad. Daarentegen mocht het den Eur. sergeant Deursen No. 43810, die met twee brigades van 3 uur tot 9.30 uur v.m. op hinderlaag ging, gelukken bij Tampèng drie vijanden neer te leggen en hunne donderbussen en blanke wapens buit te maken. Des avonds 9 uur kwam de colonne onder kapitein Scheepens van Remököt terug. Den eersten dag was het bivak betrokken in de Pëdósönön Roempi bij Söndörön aan de Tripö; bij Pinang Rögöp waren een paar schoten gevallen; in Réket Göip was de bevolking overal aan het terugkeeren. Den tweeden dag bij Rëmoköt komende, meldde men zich met de witte vlag en werd opdracht gegeven de bevolking te doen terugkeeren. In het nabij gelegen Koetö Tinggi lagen vier gewonde Gajö's van het gevecht in Toenggöl. Het bivak werd in Këtoekah gekozen, waar de bevolking nog afgewezig was, doch zij kon niet ver af zijn, want de rijpe padi was gesneden en men was bezig den oogst binnen te halen. Op den derden dag trok de co lonne over de Këkëmoe en door het Onèng-dal naar Padang. Op een lastig punt in het gebergte werd een verlaten borstwe ring met valraam en springboomen aangetroffen. De bevolking van het Padang-dal was nog, met uitzondering van die van Trangön, gevlucht. Rödjö Pödöng meldde zich en kreeg last om mede te gaan. In Lëpëlam Djabo werd gebivakkeerd. Den daarop volgenden dag patrouilleerde men door de dalen van Gèwat en Bökot naar Rëröbö Töa, waar de rivier wegens den hoogen waterstand niet kon worden overgetrokken en op de la- dangs van den linkeroever moest overnacht worden. Bij Söjo 5

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1905 | | pagina 113