77 - zijne familie in Réket Göip, rukten twee brigades onder den Eur. sergeant Emondt No. 33434 met twee dagen vivres daar heen, met opdracht dien pengoeloe zoo mogelijk op te vatten en voorts Rëmokot te bezoeken. Twee brigades onder den Eur. sergeant Bellink No. 48434 losten de bezetting van Gëgarang af, die den 19en nog een ge wapende Gajo had neergelegd, en drie andere brigades vei vingen, de wachten in Köng, Böndör Klipah en Oeloe-n-Tanöh. 23 Mei. Opnieuw ging de Eur. sergeant Deursen No. 43810 met twee- brigades, twee dagen vivres en 20 Gajo's van Pënampakan naar Gadjah om de nog resteerende karbouwen van Aman-n-Djata te gaan halen. De bevolking van Pënggalangan bracht na beko men bevel 14 aan dienzelfden rijken Gajo toebehoorende kar bouwen in het bivak. De afgeloste bezettingen van de aan Rëma ondergeschikte kampongs arresteerden drie gewapenden. Rödjö Rëma maakte met de ondergeschikte hoofden zijne opwachting en kieeg last nog 100 geweren in te leveren. Rödjö Djöbör van Pënösan. werd opgedragen de aan hem ondergeschikte Rödjö Pasér te doen roepen, terwijl hem tevens werd medegedeeld, dat niemand toegang tot Pënösan zou krijgen, indien niet eerst aan mijn bevel was voldaan. 24 Mei. Te 7.30 uur v.m. vertrok het laatste gewondentransport uit de Gajö-Loeös, onder dekking van twee sectiën infanterie en een. aantal maréchaussées die wegens expiratie van dienst moesten worden teruggezonden. Het geheel stond onder bevel van ka pitein de Boer, die wegens ongesteldheid den verderen tocht niet kon medemaken, terwijl voorts nog de luitenants Ebbink,. Aukes en Yelsing wegens verwonding en luitenant Harbord wegens ziekte naar hunne garnizoenen terug gingen. Ook de luitenant-opnemer Hoedt, een opnemer en de mijningenieur Jan sen keerden naar Koeta Radja, terug. Bij dit transport was eene ambulance ingedeeld onder den officier van gezondheid Blan kenberg, terwijl de draagkrachten zooveel mogelijk werden gere-

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1905 | | pagina 125