78 •cruteerd uit de te Koeala Simpang ingehuurde vrije koelies, ten einde deze lieden zoo spoedig mogelijk te kunnen doen afdanken. Aan den plaatselijk militairen commandant van Koeala Sim pang werd schriftelijk bericht medegezonden, dat de colonne waarbij vier sectiën der Tëmiang-troepen onder kapitein de Graaf blijven ingedeeld binnenkort de Gajö-Loeös zal verlaten en het derhalve overbodig zal worden bij Tampoer nog een bivak ten haren behoeve bezet te houden. Ook werd het noodi- ge medegedeeld aan den militairen commandant ter Oostkust van Sumatra en de medewerking van die autoriteit verzocht om te gen den 20en Juni a.s. eene transportcolonne naar de Alaslanden te dirigeeren met een officier van gezondheid, ten einde 50.000 patronen, uitrustingstukken en enkele levensmiddelen op te voeren en de gewonden en zieken naar Medan te geleiden. Blijkens later ontvangen bericht bereikte het gewondentrans port den 3en en 4en Juni Koeala Simpang, na te Péndéng een rustdag te hebben gehouden. De le luitenant Harbord en twee minderen overleden gedurende het transport. De bezettingen der verschillende bivaks werden ook heden weer afgelost. De Këdjoerön bericht, dat de pengoeloe Söndörön Datoq Ganti ook in Penösan is gesneuveld en dat diens zoon, Rödjö Itam, zich heeft aangemeld. Voorts beweert hij, dat thans alle hoof den, behalve Rödjö Pasér, willen komen. Hij krijgt daarom op dracht om alle pengoeloe Si Doeö Bias op te roepen, waarbij de oude gewoonte behoort te worden gevolgd, dat Tjéq Rëma Tampèng, Tjéq Pëparéq Padang, Pënösan en Gëgarang en Kë- mala Rödjö Këmala Derna brengt. Gölö, Pörang, Boeket en Koetö Lintang komen dan ieder zelfstandig. Rödjö Pasér be hoort niet tot de kiesgerechtigde hoofden en is onderschikt aan Pënösan. Vermits Rödjö Djöbör onmachtig schijnt om Rödjö Pasér voor mij te brengen, zal morgen eene colonne daar heen vertrekken om den onwiliigen Rödjö te halen. 25 Mei. Onder bevel van kapitein, de Graaf ging eene colonne ter sterkte van twee brigades en twee sectiën, waarbij de luite nants van Braam Morris en Lasonder, een ziekenverpleger en

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1905 | | pagina 126