83 Tripö- en Singkel-rivieren, langs een zeer goed en veel be gaan voetpad. In den namiddag van den 4en bereikten de voorste troepen reeds te 1.45 uur Djamboer Agoesön, op den linkeroever dei bier reeds aanzienlijke Lawé Agoesön gelegen. Tegen half vijf uur was het geheel in bivak gekomen. Zoowel het water als •de lucht waren buitengewoon koud. Op den 5en marcheerde de colonne voortdurend langs den linkeroever door zwaar boschterrein, eenige malen afloopers van het hooggebergte overtrekkende om de groote rivierboch ten af te snijden, tot aan de waadbare plaats Pëlipèn Gadjah, waar met eenige moeite op den rechteroever werd overgegaan. In de hoop nog dezen dag te Glang Lilét te zullen aankomen, werd het marschtempo zoo snel mogelijk genomen, doch te vergeefs Tegen het vallen van den avond viel het voorste gedeelte der colonne in bivak bij een zijstroompje niet ver van den rechterrivieroever. De trein en zijn dekking bivakkeerden afzonderlijk ongeveer een uur achterwaarts, mede op den rech- ijGroGvor. Den volgenden morgen was Glang Lilét reeds te 9.30 uur bereikt en patrouilleerden de voorste afdeelingen door de ver spreide gehuchten van het goempang-complex naar de woning van den pengoeloe in Djabö, het meest benedenstrooms gelegen gedeelte van de vlakte. Overal was de bevolking tegenwoor dig en liepen karbouwen in den omtrek der juist bebouwde sawah's de pengoeloe meldde zich na oproeping. Nadat ook de trein was aangekomen bracht het geheel zich onder een regenbui tegen 1 uur n.m. onder dak in de tuinen bij de mé- rësah van Djabö. Op den 7en werd de rechteroever gevolgd tot Djamboer Atoe Pëmpang, waar de colonne wederom onder regens het bivak op een groote zandplaat betrok. Niet lang na den afmarsch op den volgenden morgen werd de rivier bij Pëlipèn Liang doorwaad en was alles in den na middag te 2.15 uur bij Balö Loetoe op een grindplaat van den linkeroever gebivakkeerd; kort daarop begon het te regenen. Den 9en werd eveneens een kleine marsch gemaakt tot Djam boer Tëlëdaq, op welk bivak des namiddags te 6 uur een don-

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1905 | | pagina 131