86 bosch, niet ver van de kampongs, zijn talrijke ladangs open- gekapt, waarop tabak en allerlei tweede gewassen worden geteeld. 11 Juni. Rödjö Bintang meldt zich aan en daarna vertrekt de colonne- te 7.45 uur v.m. over Lawé Pangkat en Tënëmbaq Lang-lang naar Lawé Sagoe om deze kampong aan te vallen. Reeds zeer spoedig blijkt echter, dat alles daar verlaten is en de wallen om de kampong nog in geenendeele voltooid zijn. Na een onderzoek naar de aanwezigheid van padi, dat beviedigend af loopt, wordt in deze kampong te 10 uur v.m. een bivak be trokken, nadat in de nabijheid door een uitgezonden patiouille een gewapende is neergelegd. Een der opnemers, die onder dekking van twee brigades de Lawé Sagoe-rivier volgde, stootte bij Koetö Réh op eene be zette versterking, van welks bestaan Rödjö Bintang niets wist mede te deelen; een vijand werd daar neergeschoten. Nadat aan Rödjö Bintang de Alas-gevangenen waren overge geven, vertrok hij met de vergunning alle goedgezinden al vast te doen terugkeeren en in Goesöng Batoe te verzamelen. Zoodra de woningen in het bivak waren aangewezen, werden maatregelen getroffen om door de dwangarbeiders rijst te doen stampen. Tegen den avond viel er weer regen en werd het bivak op grooten afstand van de Z.W. zijde beschoten. 12 Juni. Een afdeeling van drie brigades onder den 2en luitenant van Braam Morris, die van 7 uur v.m. tot 3 uur n.m. langs de Lawé Kisam patrouilleerde, legde twee vijanden neer en maakte hunne geweren buit. Een der opnemers ging van 7 uur v.m. tot 5.80 uur n.m. langs de Lawé Seboelön meten, onder dekking van twee sectiën onder den len luitenant Delgorge. Een brigade ging op de runderjacht. Het bivak werd wederom in den namiddag beschoten. Rödiö Bintang brengt den zoon van pengoeloe Tjéq. (Pe il goeloe Tjéq is het meest invloedrijke hoofd uit de Alaslanden.

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1905 | | pagina 134