88 verbreeden en liggende verhakkingen aan te brengen, door het omkappen van groote boomen in de nabijheid der borstweringen. Juist toen de verkenning was geëindigd, kwam eene kleine bende geweerdragenden uit de versterking, die zich op weg wilde begeven naar Bambél en stootte op de achterste brigade. Een vijand werd neergelegd, ten koste van de verwonding van een inl. korporaal. Te 3 uur n.m. was de colonne te Lawé Sagoe terug. Yan 7 uur v.m. tot 4 uur n.m. ging de le luitenant Lason- der met een sectie en een der opnemers naar de Lawé Kingö om het voetpad naar Langkat te verkennen. Aan den boven loop der genoemde rivier werd een schuilplaats verrast, waarin 5 mannen en 5 vrouwen moesten worden neergelegd en 4 ge weren werden buitgemaakt. Een sectie onder den Eur. sergeant Hofmann No. 40372 ging met den anderen opnemer van 7 uur v.m. tot 6 uur n.m. meten langs de Lawé Kisam tot aan hare uitmonding in de groote rivier. Naar aanleiding van mijne schriftelijke oproeping verschenen de Rödjö Moedö van Bambél en Hadji Dëris, een jongere broe der van pengoeloe-n-Djöhar. Zij deelden mede, dat de vroegere Rödjö Moedö, Oeèn Atan na het sneuvelen van Këdjoerön Amat in Tampèng tot Këdjoerön was verkozen en dat deze uit vrees was gevlucht. Hun werd medegedeeld, dat de Këdjoerön niets behoefde te vreezen, indien hij slechts aan mijne bevelen zou gehoorzamen en in de eerste plaats voor mij zou verschijnen met zijne pengoeloe Simpat (pengoeloe Batoe-Mboelön alias pengoeloe Tjéq, pengoeloe-n-Djöhar, pengoeloe Biaq Moeli en pengoeloe Ngkëran) en de broers van wijlen Këdjoerön Amat, Hadji Basér en Soe-Ip. Zij beloofden hun best te zullen doen om den Këdjoerön te overreden en vertrokken met de opdracht in de versterking Koetö Réh namens mij aan de bezetting mede te deelen, dat ik morgen ochtend zou komen om haar aan te vallen en dat haar derhalve den raad werd gegeven zich te verwijderen of zich te melden. 14 Juni. Onder bevel van den colonnecommandant rukten te 7.15 uur v.m. elf brigades, sterk 122 karabijnen, en twee sectiën infan-

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1905 | | pagina 136