91 nog verlaten kampongs Kisam, Pantjar Daröh, Lawé Kihing en Tëroetöng Mëgarö werd te 10 uur v.m. Biaq Moeli bereikt, dat door de zeer verspreide ligging der huizen, de onzindelijkheid en den grooten afstand tot het water al even ongeschikt bleek als Lawé Sagoe; daarom rukte de colonne langs den linkeroe ver der rivier naar Bambél. De aan Batoe Mboelön toebehoorende kampong Piö, even benedenstrooms van Bambél gelegen, bleek bewoond, doch Bam bél zelf, waar de colonne te 12 uur aankwam, was geheel door de bevolking verlaten, hoewel het versterkt wasde wallen waren echter nog niet geheel voltooid. Deze kampong bood een prachtige ruimte aan en was niet ver van de groote rivier gelegen en bovendien ruim voorzien van padi en vee, zoodat onmiddellijk werd overgegaan tot het betrekken van dit aangename bivak en het nemen van de noo- dige maatregelen om den rijstvoorraad te vergrooten en vee machtig te worden. Hoewel het den ganschen dag af en toe regende, verschenen enkele Bambélsche hoofden, als de Rödjö Moedö, pengoeloe Ko- nèng, pengoeloe Sering-ring en de Katéb van Koetö Batoe, beide laatstgenoemden van den rechteroever. Ook Rödjö Bintang komt berichten brengen; hij beweert, dat pengoeloe Batèn zich heeft versterkt in Koetö Lëngat Ba- roe, even benedenstrooms van Koetö Blimbing gelegen. Een groot aantal gezinnen van Lawé Sagoe en Lawé Hédjo zouden naar het Karöland zijn gevlucht, waar men ook plannen tot verzet had, doch nog geen afzonderlijke versterkingen had ge bouwd. De Karö's zouden zelfs reeds naar Likat zijn gekomen, om daar kruit en lood te brengen. In Likat, eene nederzetting van Gajö's van Réket Göip, zou veel volk verzameld zijn dat uit de Gajö-Loeös was gevlucht. 17 Juni. Op een bericht dat Këdjoerön Djöhar zich in de kampong Ngkëran zou bevinden, rukte de le luitenant Winter met viei brigades daarheen, om die kampong en het nabijgelegen Paja Köngkir te doorzoeken. Hij keerde te 5.30 uur n.m. terug met 17 voorladers, die in de huizen waren aangetroffen. Beide-

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1905 | | pagina 139