100 26 Juni. De beide opnemers rukten uit, resp. onder dekking van twee brigades onder den Eur. sergeant Dolleman No. 54514 en een sectie infanterie onder den Eur. sergeant Dronkers No. 52034,. om de metingen te voltooien bij Koetö Lengat Baroe en Ngkëran en keerden resp. te 3 uur en 4 uur n.m. terug. Een sectie onder den len luitenant Delgorge patrouilleerde van 7 uur v.m. tot 4.30 uur n.m. in het boschtenein tusschen Lawé Kingö en Lawé Bëkóng, zonder iets aan te treffen. Drie brigades onder luitenant van Braam Morris gingen naar Tandjong, om het onwillige hoofd dier kampong te arresteeren en kwamen te. 4.15 uur n.m. met diens wakèl terug. Ei viel. nergens een schot. De Si Bajak van Sarinëmbah biedt zich aan om met de colonne mede te gaan tot Laö Balëng. Hem wordt thans bevolen een boodschapper naar zijn gebied te zenden, met last aan alle- kampongs mede te deelen, dat de gevluchte Alasseis naar hun land moeten terugkeeren. Staande de bijeenkomst doet hij twee zijner volgelingen vertrekken en geeft hij zijn eigen wapen, mede als teeken van de echtheid van het overgebracht bevel. De Si Bajak van Batoe Rëdan, die van Pak-pak'sche afkomst en- geparenteerd is aan den Si Bajak van Koeta Radja in de Pëgagan- Pak-pakstreek, krijgt opdracht, om zich zoo spoedig mogelijk naar zijn kampong te begeven, om boodschappers naar de Pak- pak-hoofden te zenden, ten einde die hoofden te verwittigen van de aanstaande komst van de colonne en hen aan te zeggen,, dat zij niets te vreezen hebben, indien van hunne zijde geen vijandelijkheden worden gepleegd. In verband met de in overweging zijnde plannen om de onder- afdeeling Singkel en de Pak-paklanden bij het Gouvernement van Atjèh en Onderhoorigheden te voegen, is nl. besloten om door de Pak-paklanden en het zg. onafhankelijk Tobagebied naar Taroetoeng te rukken en van Si Böga over zee naar Oelèë Lheuë terug te keeren. Yan een bezoek aan de verschillende kampongs in het Boven- Singkelsche wordt afgezien, omdat zulks den duur van den tocht belangrijk zou verlengen en die taak beter kan worden overge-

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1905 | | pagina 148