102 •begeven Vermits de Si Bajak in confessie is en de zaak blijken» eene mededeeling in het Kol. Verslag van 1902 bij hetDelisch bestuur bereids bekend is, zullen de schuldigen met het transport- Wilhelm worden opgezonden naar Medan en kreeg Rödjö Bin- tang opdracht zijne klacht aldaar voor te biengen. 29 Juni. Te 7 uur v.m. vertrokken de gewonden en zieken, w.o. de le luitenant Watrin, onder geleide van de ambulance en twee brigades naar Pëdéisi, waar zij aan den kapitein Wilhelm wer den overgegeven. Deze ging daarop te 9.30 uur v.m. met zijn transport op marsch met 9 dagen vivres en zou het voetpad volgen over Likat, Ramah Waran en Sibëlin naar Bindjei. Een sectie infanterie onder bevel van den 2en luitenant de Jongh Swemer werd aangehouden en bij het detachement de Graaf ingedeeld. Daartoe opgeroepen verschenen Rödjö Bintang en de eenig overgebleven zoon van den Këdjoerön Djohar met hunne pe- ngoeloe Simpat en verdere ondergeschikte hoofden met hunne bawars. Slechts pengoeloe Ngkëran ontbrak, doch was vertegen woordigd door een na-familielid. Ten opzichte van de opvolging der beide Këdjoerön's werd in overleg met den pengoeloe Simpat- bepaald, dat Rödjö Bintang tot Këdjoerön Ba-toe Mboelön en de- minderjarige Sahidoen, zoon van den in Tampèng gesneuvelden Këdjoerön Amat, tot Këdjoerön Djohar zou worden verkozen, laatstgenoemde onder voogdij van een na-familielid Ma'Oen. "Voorts werd aan de verzamelde hoofden medegedeeld: le. dat zij deze door het Gouvernement erkende Këdjoerön's- in den vervolge hebben te gehoorzamen; 2e. dat wij ons in Boven-Singkel blijvend zullen vestigen en dat meer directe bestuursbemoeienis zal plaats vinden; 3e. dat het onderling en met de Batak's oorlogvoeren voortaan- streng verboden is; 4e, dat alle kwesties met de Batak's voorgebracht moeten wor den bij het bestuur in Deli; 5e. dat invallen van Batak's gewapenderhand mogen worden gekeerd en veeroovers mogen worden neergeschoten, bijaldien zij zich tegen hunne opvatting verzetten, en

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1905 | | pagina 150