7 aannemer gebruikelijk, met dien verstande, dat bij het eerste baksel geen legen, noch eieren of suiker werden gebezigd. Het brood, dat aldus werd verkregen, was eetbaar maar zeer weinig gerezen, hoewel het één dag later nog eetbaar bleek maar toen zeer hard was. Bovendien bleek, dat bij het brood de korst van boven meer doorbakken was dan de korsten van de zij vlakken en het ondervlak, hetgeen ook later nog het geval was. Den 27en werd door den aannemer een Chineesche knecht aan de bakkerij afgestaan en bereidde deze voor dien dag het beslag enz. Deze man gebruikte echter bij het afkneden wel eieren, legèn en suiker. Hij gebruikte 22 K.G-. meel van het merk Harrison (le kwa liteit), 10 K.G. van het merk Patent Roller (2e kwaliteit), 12 niet al te versche hoendereieren, 12 liter legèn, 5 liter water, IJ katie witte suiker en 1 katie zout. Het door hem verkregen brood was goed gerezen, maar smaakte den volgenden morgen zurig. Het bleef één dag eetbaar. Den 28en werkten de militaire bakkers alleen. Zij gebruikten geen legèn en suiker, doch wel een twaalftal versche eendeneieren. Het brood was iets beter gerezen dan toen zij voor den eersten keer bakten, maar lang niet zoodanig, als het door den Chinees vervaardigde brood. Het brood bleef één dag eetbaar. De bakkers maakten de opmerking, dat vooral in den grooteren oven de trek onvoldoende was, zoodat het zeer lang duurde eer hij op de vereischte temperatuur was gebracht. Hierin werd voorzien door den schoorsteen op den grootsten oven met 2 meter, dien op den kleinen oven met 1 meter te verlengen. Den 29en gebruikten de bakkers 6 liter legèn en 12 versche eendeneieren. Het brood was beter gerezen dan dat van het vorig baksel. Het smaakte echter zuurachtig en bleef slechts één dag eetbaar. Den 30en werd 8 liter legèn gebruikt zonder eieren. Het brood was meer gerezen dan tot nu toe het geval was geweest, met uitzondering van het door den Chineeschen bakker gebakken

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1905 | | pagina 15