Bijlage 1. INSTRUCTIE voor den luitenant-kolonel van den generalen staf G. C. E. van Daalen, commandant der maréchaussee-colonne op excursie naar de Gajö- en Alaslanden, tevens belast met het vestigen van ons gezag in die landschappen. De colonne wordt samengesteld uit: a. eene divisie maréchaussee van 10 brigades, gesplitst in 5 afdeelingen van 2 brigades, ieder onder een luitenant; de ge- heele divisie onder bevel van den kapitein Scheepens; b. eene ambulance onder den officier van gezondheid der 2e klasse Neeb; c. eene afdeeling opnemers onder den len luitenant Hoedt; d. den trein (dragers) van 440 mandoers en dwangarbeiders. Met de excursie gaat mede: de mijningenieur Jansen met eenig personeel tot het verzame len van geologische gegevens; een gedelegeerde van 's Lands Plantentuin tot het verzamelen van botanische gegevens. Het geheel onder bevel en leiding van den luitenant-kolonel van Daalen, aan wien nog een luitenant wordt toegevoegd als adjudant. Het doel van den tocht is om: le. een bezoek te brengen aan het gebied van Radja Tjéq Böbasan, van Radja Boeket en Keudjroeën Siah Oetama, daar eventueel noodige bestuursregelingen te treffen, besprekingen te houden over den aanleg van een karreweg van Laut Tawar naar Peusangan en c.q. het eerste gedeelte van het tracé voor dien weg aan te geven 2e. te bezoeken en voor zooveel noodig te laten afpatrouil- leeren het gebied van Radja Linggö, te trachten met dit hoofd aanraking te krijgen en ook in diens gebied eventueel noodige regelingen te treffen;

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1905 | | pagina 169