8 brood. Het bleef twee dagen goed eetbaar, hoewel het wat zuurachtig van smaak was. Den Blen werd de hoeveelheid legèn tot 6 liter verminderd en zonder eieren gebakken. Dit brood was versch, zeer goed van smaak en kwam het Hollandsche wittebrood daarin nabij. Het was eenigszins ge rezen en vrij goed doorbakken. Maar steeds was de bovenkorst meer doorbakken dan de kor sten van de zijvlakken en van het ondervlak. Den volgenden morgen smaakte het brood wat zuurachtig. Overigens was het 2 dagen lang eetbaar. Den len Februari werd het voor het korps genietroepen be- noodigde brood in de ovens gebakken. Het was, evenals het brood van den 31en, versch, goed van smaak, maar 's morgens eenigszins zuurachtig. De bereiding geschiedde met 5 a 6 liter legèn, zonder eieren. Rijzen deed het brood echter nog steeds niet voldoende in de ovens. Zoodra het deeg, dat in de vormen gedurende twee uren aan zich zelf was overgelaten en dan zeer goed gerezen was, in den oven kwam, sloeg het neer. Volgens bewering van de bakkers zou de oorzaak hiervan zijn, dat de oven van boven warmer was dan beneden en dit daar aan te wijten zou zijn, dat boven in de ovens een ijzeren plaat was aangebracht, terwijl de vloeren uit steenen bestonden. Verbetering kon worden aangebracht door den vloer een groote- re helling te geven en op een zandlaag van 2.5 a 3 d.M. dikte te metselen. (Zie ter zake hoofdstuk VI, technisch gedeelte.) Daar bovendien van den kleinen oven de ijzeren plaat door brandde en naar beneden begon door te zakken, werd besloten hem op te breken. Nu werd alleen met den grooten oven gebakken. Daar steeds werd geklaagd, dat het brood 's morgens zurig van smaak was, werd besloten om suiker bij het deeg te doen en er weder eieren aan toe te voegen om het meer te doen rijzen. Inderdaad rees het brood bij het gebruik van 12 eieren en 4 liter legèn belangrijk beter.

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1905 | | pagina 16