9 Ook was het over het geheel beter doorbakken dan vroeger, omdat bij het bakken de klep in den schoorsteen gedurende eenigen tijd werd geopend, zoodat de ijzeren plaat wat meer kon worden afgekoeld. Het brood bleef 2 dagen goed, maar begon dan sterk naar eieren te rieken en smaakte er ook naar. Overigens viel het aldus toebereide brood meer in den smaak. Den 21 en Februari, toen in 't geheel geen legèn was gebruikt en alleen zuurdeeg (reeds van af den 19en was iederen dag de gebruikte hoeveelheid legèn iets verminderd), eieren en suiker, was het verkregen brood zeer goed gerezen, goed van smaak en goed doorbakken, hoewel de korst van boven blijkbaar meer was doorbakken dan de korsten van de zijvlakken en van het ondervlak. Toen den 22en Februari wederom geen legèn was toegevoegd aan het achtergehouden zuurdeeg, was de rijzing van het brood weer veel minder. Het brood, op deze beide dagen verkregen, was echter goed van smaak en was den volgenden morgen niet zurig. Het bleef twee dagen lang volkomen goed eetbaar, waar na het naar eieren begon te smaken. Den 23en werd wederom legèn en suiker, doch werden geen eieren gebezigd. Het verkregen brood smaakte 's morgens weer wat zuur, maar was anders goed gerezen. Het bleef twee dagen goed. Den 24en werden wederom noch legèn noch eieren, maar wel suiker gebruikt. Dit brood was het beste tot nog toe bereide. Het was goed gerezen, wel doorbakken, aangenaam, misschien iets te zoet achtig van smaak, en den volgenden dag in het geheel niet zuur. Dit brood hield zich drie dagen goed. Den 25en eindelijk werd het laatste brood gebakken, wederom zonder legèn en eieren, doch met suiker. Dit brood was minder goed gerezen dan dat van den vorigen dag, maar smaakte overigens goed. Het bleef twee dagen goed.

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1905 | | pagina 17