132 richting, echter met weinig succes, daar mijn afdeeling te- vermoeid was. Yier man werden neergelegd en buit gemaakt acht voorlaad- geweren en blanke wapenen. Nadat ik mijn troep eenige rust gegund had (3 uur n.m.), vervolgde ik mijn marsch ten einde met Christoffel verbinding te krijgen, toen ik, hij het afdalen naar kampong Pasér, vijf maréchaussées met 4 tandoe's zag, die de richting opgingen van Pasér. Ik begreep, dat Christoffel reeds in kampong Pasér was en gewonden had. De trein was inmiddels voorwaarts gegaan en rustte tei hoogte van kampong Róndèng. Mij naar den trein begevende, vernam ik dat luitenant Kem- pees met een brigade naar kampong Pasér was gegaan en thans- om tandoe's en de ambulance had verzocht. Ik begaf mij toen met een halve brigade naar kampong Pa sér en ontmoette aldaar luitenant Kempees, die mij mededeelde,, dat hij met den trein tot ter hoogte van Rondèng voorwaarts was gegaan, toen hij zag dat Christoffel voldoende terrein ge wonnen had; dat hij vervolgens met 5 man naar een geschikte bivakplaats had uitgezien, doch van dit plan afgezien had, toen Pasér bezet bleek te zijn; dat hij daarop teruggekeerd was naar den trein om een sterkere afdeeling te halen, met een brigade Pasér was gaan verkennen en toen plotseling van uit die kam pong en van uit het heuvelterrein op den linkeroever van de- Wöm ni Tripö flink onder vuur was genomen; dat hij vervol gens vuur gegeven had op den vijand en zonder dralen de ver sterkte kampong Pasér had bestormd, waarbij een afdeeling van luitenant Christoffel hem op de linkerflank te hulp gekomen was.. In de kampong gekomen ontstond een handgemeen, waaibij 6 maréchaussées van de afdeeling Christoffel gewond werden.. De le luitenant Kempees achtte het aanvankelijk niet raad zaam om voorwaarts te gaan, doch toen hij van Christoffel vernam, dat de vijand zich achter de kampong verzameld had, is deze officier met een brigade voorwaarts gegaan om den vijand te verdrijven. De luitenant Christoffel, die met zijne afdeeling het heuvelterrein aan den rechteroever van de Wöih ni Tripö had gevolgd, dreef den vijand steeds vooi zich uit,, waarbij hij voortdurend zware terreinhindernissen had te over-

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1905 | | pagina 180