138 vuur te ontvangen de flank, waar de borstwering nog niet ver der was doorgetrokken (C zie schets). Ongeveer gelijktijdig drongen nu deze groepen van opzij en de 10e Brigade in front (de brigadecommandant, Europeesch sergeant Dorst, zelf op het punt D; ik met 6 man op het punt E) de versterking binnen en ontstond in de kampong een hand gemeen 3 uur). In 't geheel bleven 27 dooden (waaronder 2 vrouwen, die meevochten) in de kampong liggen en kregen wij 6 gewonden, allen bij de groep van Nanlohij. Binnen gekomen achtte' ik het niet geraden oogenblikkelijk door te gaan, doch bleef met de brigade in de kampong en zond 1 korporaal met 4 man naar den trein om de ziekenverplegers met verbandmiddelen en tandoes te halen. Links en rechts in de heuvels en voor-en zijwaarts in den kampongrand vertoon den zich nog herhaaldelijk gewapenden, die telkens door eenige schoten van ons verjaagd werden. Ongeveer uur later kwam luitenant Christoffel met het overige van zijn brigades de kampong binnen en deelde mede, dat hij door vuur van de heuvels een dreigende tegenaanval van veel volk dat zich achter de kampong verzamelde had belet en dat z.i. de troep in de kampong daardoor aan een ernstig gevaar was ontsnapt. Na een vluchtige opname van den toestand ging luitenant Christoffel met de brigade Dorst, die het minst vermoeid was, over tot vervolging van den teruggaanden volkshoop en bleef ik met de 6e Brigade in de kampong achter, alwaar ik in af wachting van de beslissing van luitenant Winter besloot den geheelen trein te vereenigen en daartoe een patrouille met schrif telijke order afzond. Luitenant Winter, intusschen bij den trein teruggekomen, kwam te ongeveer 44 uur in de kampong en besloot er bivak te betrekken. De brigade Dorst verschoot voor en in de kampong 620 patronen. De le luitenant der artillerie Kempees.

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1905 | | pagina 186