141 bamboelansen van de versperring af te stooten of hen weg; te schieten. Na ruim een kwartier uur zwaren arbeid was op verschil lende plaatsen de versperring zoodanig opgeruimd, dat men tegen de borstwering stond, doch het bleef voor het moment hoogst- gevaarlijk om haar te beklimmen, omdat bij elke opening een aantal bamboelansen boven de borstwering zichtbaar waren, ten teeken dat men gereed stond den binnendringer terug te werpen. Daarom werd bevel gegeven de openingen in de versperring ruimer te maken, opdat meer dan één persoon gelijktijdig de- beklimming der borstwering zoude kunnen beproeven, de pun ten der bamboelansen zoo mogelijk te kappen en voorts de borstwering van buiten af te graven, om zoodoende een bres te doen ontstaan. Ten einde 's vijands aandacht af te leiden werd te 12.10 uur n.m. een brigade der reserve onder luitenant Christoffel tegen de noord-westelijke saillant gedirigeerd. Deze brigade verspreidde zich langs de noordelijke face en- trok een aantal verdedigers tot zich, waardoor de overige aan vallers eenigszins ontlast werden. De vijand bleef zich hardnekkig tegen elke poging tot bin nendringen verzetten en een Amboineesch maréchaussée, aan- wien het gelukt was zich boven op de borstwering te werkenr moest zijne dapperheid met den dood betalen. Te 12.30 uur n.m. waren in de westelijke face en bij de zuid westelijke saillant zoodanige openingen gemaakt, dat het tijdstip voor de bestorming daar was, waarop nogmaals een groep van de reserve onder bevel van den Amboineeschen sergeant Rumam- bij) Alg. Stb. No. 46194, onder het signaal „attaqueeren" in de naasubijzijnde opening in de westelijke face werd geworpen. Deze beweging slaagde volkomen, van alle zijden werd de aanval met kracht doorgezet en het gelukte aan onze soldaten achtereen volgens aan de wester-, zuider- en noorder-face bijna gelijktijdig de borstwering te beklimmen en daarop stand te houden. Nu begon een gevecht tegen vijanden, die een laatste poging zouden doen om den aanvaller weer van de wallen te verjagen. Tal van verdedigers, zoowel mannen als vrouwen, werden bij deze aanvallen met het blanke wapën neergelegd.

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1905 | | pagina 189