145 „Zonder schieten voorwaarts gaan en de veldzakken op een „geschikt punt vóór den aanval afleggen, na vermeestering van „het aanvalspunt in geen geval de Wöih ni Pörang overschrij den en mijn bevelen afwachten. „Ik bevind mij bij de reserve". Voorts werden nog enkele wenken gegeven, als het stuk schieten der schietkokers, het opruimen van de nieuwe gedeelten van de versperring en niet daar waar bamboedoeri was waar genomen, het eerst verzamelen der brigades op de borstwering alvorens naar binnen te springen, en aan den commandant der tremdekking om een brigade beschikbaar te houden om op het signaal „voorwaarts" op te rukken. Te 11.35 uur v.m. rukt het geheel voorwaarts naar het aan valspunt en verdwijnt de vijand achter de wallen in de kam pong, waar hij een algemeen en luid gebed aanheft. In den aanvang zijn onze troepen voor het gezicht gedekt door vrijhoogopgaand struikgewas, doch nauwelijks worden de maréchaussées zichtbaar en verspreiden zij zich voor langs de borstwering, of een hevig vuur des vijands barst los, gepaard met het werpen met steenen en stukken hout en het spuiten met lombokwater. De reserve en de ambulance vinden een gedekte opstelling op ongeveer 50 M. achter den linkervleugel der aanvalslinie en de trein komt op de aangewezen plaats aan. Hoewel de versperringen stevig zijn aangelegd en de vijand flink stand houdt, gelukt het aan de onzen zich langzamerhand een weg te banen naar de borstwering. Enkele scherpschutters uit de reserve zijn nog in de gelegen heid vijanden weg te schieten, die hunne hoofden boven de borstwering durven vertoonen. Ook van uit het N. van buiten opdringende kleine groepen geweerdragenden worden door de reserve weggeschoten. Te 12 uur 's middags, als de borstwering op verschillende plaatsen is bereikt, krijgt een brigade van de reserve onder den Europeeschen sergeant Baak No. 44882 bevel om in de aan valslinie te rukken, wat met veel élan geschiedt. Het gelukt echter nog niet de borstwering te beklimmen, omdat enkele vijandelijke schutters in schietstanden niet zijn 10

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1905 | | pagina 193