154 Het opruimen der versperring vorderde veel inspanning, daar men veel moeite had besteed om haar stevig en breed te ma ken, terwijl ook vele randjoes, wolfskuilen en valramen het voortgaan gevaarlijk maakten. Ook de omstandigheid, dat de borstwering slechts ongeveer 1 M. hoog was, maakte dat de gedek te ruimte voor de borstwering niet groot was en men dus met groote omzichtigheid moest werken om niet getroffen te worden. Niettegenstaande dat alles, slaagden de maréchaussées vrij spoedig er in de hindernissen te verwijderen en deed ik te 6.5 uur v.m. het signaal „gedetacheerden voorwaarts" blazen. Onmiddellijk werd dit signaal beantwoord en zag ik eene brigade onder bevel van den Amboineeschen sergeant Anna- kota No. 26584 afdalen en met den looppas in de aanvalslinie rukken. Door de versche krachten gesteund, vorderde het op- ruimingswerk nog sneller en toen spoedig daarop de borstwe ring door de onzen bereikt was, werd te 6.18 uur v.m. ten tweede male „gedetacheerden voorwaarts" geblazen, op welk sig naal luitenant Aukes snel met de laatste brigade der reserve afdaalde en die in de gemaakte openingen in de versperring wierp. Gelijktijdig begaf ik mij met de ambulance met een groep van de brigade Deursen naar het aanvalspunt. Met een luid „hoera" bestormden de afdeelingen de borstwe ring en drongen te 6.15 uur v.m. de kampong binnen, hierbij nog enkele standhoudende vijanden neerleggende. Binnengekomen bleek dat de vijand achter de borstwering vele reduits of kogelvrije schuilhutten had gemaakt, waarin hij stand hield. Na snel te hebben doen verzamelen, werd in breed front van O. naar W. de kampong doorgerukt, waarbij de afdeeling Schee pens de Z. face en de afdeeling Watrin de N. face voor haar rekening nam, terwijl de brigades Aukes in het midden voor waarts rukten. Nadat reeds geruimen tijd het gevecht binnen de kampong gaande was en de ambulance evenzoo binnen de vermeesterde versterking was gebracht, vielen eenige schoten van de heuvels ten N. van Badaq, waarop luitenant Ebbink bevel kreeg, aan vankelijk met een groep en later versterkt met nog een groep, den vijand te verdrijven.

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1905 | | pagina 202