158 Met de andere brigade werd weder naar de colonne afgedaald, en toen kon worden waargenomen dat alles op zijn plaats was, werd te 12.15 uur n.m. het gevechtsbevel gegeven: „Kapitein de Graaf valt met zijn 2 sectiën de N. punt van „Toenggöl aan, gelijktijdig gaat kapitein Scheepens met zijn af- „deeling op de R. flank van de afdeeling de Graaf voorwaarts „tot aan den rand van den tuin benoorden Toenggöl en valt de „N. W. hoek aan. „De trein blijft ter plaatse met de dekking. „De overblijvende brigade en de sectie onder luitenant Vei ling vormen de reserve, die met de ambulance stelling neemt „in de sawah achter den L. vleugel van de afdeeling de Graaf. „Ik bevind mij bij de reserve". Onmiddellijk wordt dit bevel ten uitvoer gelegd. Gedurende den opmarsch der aanvalstroepen opent de vijand het vuur van de N. en O. face en hoort men nu allerwege ook uit de bergen schieten, ten teeken dat de daar opgestelde troepen kans zien den verdediger afbreuk te doen. Onder het luid geschreeuw en gebed des vijands gaan de aan- valscolonnes zonder een schot te doen tot voor de versperring, waar zij eene gedekte stelling vinden in een natte sloot vlak voor de bamboedoeri. De verdedigers verzamelen zich achter de N. face en onder houden een levendig vuur uit voorladers en donderbussen, terwijl zij een regen van steen en en lansen naar buiten werpen. Reeds spoedig vermindert het vuur aan de zijde der maré- chaussées en verdwijnen zij uit het oog, terwijl het vuur tegen de infanterie niets van zijn hevigheid verliest. Te 12.30 uur n.m. krijgt luitenant Velsing bevel met de sectie van de reserve in de gevechtslinie te rukken. Te 12.55 uur n.m., toen waargenomen wordt dat de vijand uit de N.O. saillant begint te vluchten, wordt nog een groep maréchaussée in de gevechtslinie der infanterie geworpen, doch te vergeefs. Men slaagt er niet in de borstwering te beklimmen. De ambulance wordt nu met de resteerende groep opgesteld bij den jST.W. hoek van Toenggöl in den tuin aldaar, en ik be geef mij met kapitein de Boer, den luitenant adjudant Kempees

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1905 | | pagina 206