167 De colonne onder mijn bevel marcheerde over de Blang Kë- djërèn, Réket Dëkat en de beide oevers der Wöih ni Pëparéq en kwam te 9 uur v.m. voor Tampèng aan, waar zij ten oosten van deze kampong in het rijpende en droge padiveld eene af- wachtingssteliing innam om trein en ambulance gelegenheid te °'even hunne plaatsen te kunnen innemen. De trein kreeg nl. onder dekking van J brigade eene op stelling recht ten O. van Tampèng, geheel gedekt achter den hoogen rand, welke de rivieruiterwaarden van de sawali scheidt, terwijl de ambulance onder dekking van eene andere k brigade werd ingericht in een beschaduwd stukje kampong (pëdosonön) iets ten Z. van den trein. Aan de rivierzijde van Tampèng konden met den kijker de groe pen infanterie onder luitenant Lasonder worden waargenomen. Met de overige brigades en vrijwilligers der dwangarbeiders met stormladders en stormstoeltjes en eenig hospitaalpersoneel met tandoe's werd doorgerukt naar de zuidzijde van Tampèng, vanwaar nog eene locale verkenning moest worden gedaan ter bepaling van het aanvalspunt. Te 9.45 uur v.m., toen mij bleek dat ook ten W. van Tam pèng dé infanterie op haar plaatsen stond, werd het volgende gevechtsbevel gegeven: „3 Brigades onder kapitein Scheepens en waarbij luitenant Winter, en 3 brigades onder luitenant Watrin en waarbij de luitenant J. van Braam Morris, zullen den aanval inleiden. „Het aanvalspunt is een uitstekend gedeelte van de Z.O. face, „waar eene opening in de versperring is en waardoor een huis „is waar te nemenopmarsch der aanvalscolonnes gedekt langs '^den pandanpagger die op het aanvalspunt aanloopt, de af deling Watrin voorop; de afdeeling Scheepens breidt zich rechts uit; stormladders en stoeltjes en hospitaalpersoneel „volgen; 3 brigades onder luitenant Christoffel reserve, die op gesteld wordt op W 200 M. ten Z. van de kampong. „Ik bevind mij bij de reserve". Onmiddellijk hierop gingen de aangewezen afdeelingen voor waarts zonder één schot te doen. Ook de vijand hield zich stil en het was alsof Tampèng uit gestorven was.

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1905 | | pagina 215