169 te mogen beproeven de versperringen te overwinnen. Dit werd niet toegestaan. Thans werd een groep van de laatste brigade van de reserve onder luitenant Christoffel naar de voorste linie gezonden, terwijl luitenant Kempees naar de dekking van de ambulance en trein werd gezonden met opdracht die brigade te doen vervangen door een groep infanterie van de afdeeling Lasonder en dan bedoelde brigade als reserve te doen optreden, waarop ik mij te 2.35 uur n.m. met de laatste groep van de reserve en ver gezeld van kapitein Stolk naar de voorste linie begaf. Daar aangekomen bij de middelste afdeeling Winter-Christoffel deed ik den stormmarsch blazen en gelastte de beide officieren om de borstwering te doen beklimmen, waarachter de vijand nog hevig stond te schieten. Yan alle zijden de afdeelingen rechts en links van kapitein Scheepens en luitenant Watrin waren aan het oog onttrokken klonk nu een oorverdoovend vuur en een luid hoera, en mocht het eindelijk te 2.50 uur n.m. gelukken over en door de versperring heen boven op de borst wering te klimmen en met den daarachter standhoudenden vijand slaags te geraken. Binnen gekomen zag ik rechts en links ook de afdeelingen Scheepens en Watrin reeds binnengedrongen en met den vijand in gevecht. De vijand week van de borst wering naar op korten afstand daarachter gemaakte rugweren, waar hij weder stand hield en vanwaar hij telkenmale aanvallen met het blanke wapen deed, die echter alle werden afgeslagen. Met de grootste moeite werden de brigades in breed front langs een gedeelte van de Z.O. face verzameld en opgesteld met den rug naar genoemde face. Inmiddels kwam ook de brigade dekking ambulance en trein met luitenant Kempees zich bij mij melden, doch zij werd onmiddellijk teruggezonden naar buiten, met opdracht buiten, ten Z. van de kampong, op de plaats van de reserve stelling te nemen, om vluchtende mannen op te vangen. De buiten opgestelde infanterieafdeelingen hoorde men thans ook schieten, ten teeken dat de bezetting van Tampèng aan het vluchten was. Kapitein Scheepens kreeg opdracht met 5 brigades, waarbij de luitenants Winter en Christoffel, de rivierface langs te gaanlui-

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1905 | | pagina 217