13 Zoo is met zekerheid bekend, dat de aannemer, die op het oogenblik het brood voor het Departement van Oorlog moet leveren, op zijne levering verliest. Hoofdstuk VI. Technisch gedeelte. 1. Distributie. De bakkerij met toebehooren, bestaande uit 1 grooten en 1 kleinen Peyerschen bakoven, stookplaats, hout bergplaats, magazijn van meel enz., werkplaats en een drie tal slaapkamertjes, was gedistribueerd als uit de figuur A moge blijken. Al deze accessoires waren overdekt door 2 Chineesche barak ken, elk lang 10 M., en de naast en tegen elkaar opgestelde 2 ovens waren overdekt met een afdak (fig. 2). Ruimte en indeeling waren vrij voldoende, beter ware echter eene distributie als in figuur B geschetst, waarin de slaap gelegenheid en werkplaats ruimer zijn en eene ruimte is af gescheiden voor het fourageeren van brood. Eene derde Chineesche barak, lang 10 M., is daartoe naast en tegen de 2 andere gedacht.. 2. Constructie der ovens. Bij de constructie der ovens werd het verhandelde op blz. 27 e.v. van afdeeling XII van het „Handboek der pionierkunst voor het Nederlandsche Leger door C. J. Snijders" gevolgd. Overigens blijkt zij voldoende duidelijk uit de bij dit rapport gevoegde teekeningen (bijlagen B. en C.) Hierbij deed zich het navolgende voor. a. Oorspronkelijk was de kleine oven lichter geconstrueerd dan op bijlage C. aangegeven is, nl. de steunbogen van plaatijzer dik 0.0015, de wanden van idem dik 0.001 M. Na korten tijd bleek echter, dat de steunbogen, onder den druk der gronddekking, doorzakten en werd er daarom toe overgegaan een kleinen oven van dezelfde ijzerzwaarten te construeeren als voor den grooten. b. Na korten tijd was het plaatijzer van het bovenvlak van den kleinen oven op verscheidene plaatsen doorgebrand, terwijl, bij het einde van de proef, dat ijzer ook bij den grooten oven aangetast bleek.

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1905 | | pagina 21