173 - ken naar het begroeid terrein aan de Z. zijde van de benten* en zich daar weer met mij te vereenigen. Ik zou met het overige gedeelte langs de W. zijde het vijandelijk werk om trekken, kapitein de Graaf met zijn sectie ergens in het bedekt terrein ten N.W. er van een geschikte plaats aanwijzen en voorts- ook gaan naar de begroeide strook tusschen de kampong en de versterking. Toen kapitein Scheepens zich te 8.15 uur v.m. weer bij mij meldde, was de sectie Lasonder opgesteld bij den rechten 1- vieroever, benedenstrooms van de O. saillant in den rand van het bedekt terrein, en de sectie de Graaf had een groep aan de rechterrivieroever bovenstrooms van de N.W. saillant op 250 M. er van verwijderd, en een groep recht W. van eerst- bedoelden groep aan den rand van het bedekte terrein bij de sawah geplaatst, terwijl de achterste brigade onder den Em. sergeant Belling No. 48317 met gelijke opdracht als de ïnfantene- afdeelingen was opgesteld in den rand van het begroeid terrein bii de sawah even ten N.O. van de kampong. Na nogmaals eene locale verkenning te hebben gedaan, werd te 8 20 uur v.m. het volgende gevechtsbevel gegeven De beide aanvalsafdeelingen stellen zich op in een droge „sloot die door het begroeid terrein recht op de Z. saillant "aanloopt, de afdeeling Scheepens voorop; de afdeeling Scheepens breidt zich rechts, de afdeeling a- trin links uit; stormladders en stoeltjes, en eenig ambulance personeel met tandoe's volgen de voorste linie; ambulance me 2 brigades onder luitenant Winter opstellen bij den O rand "van het bedekt terrein aan de sawah, op 200 M. ten Z. "van de versterking; een brigade bij mij, om eene schijnoewe- Ping te maken in het bedekt terrein tegen de W. face; tot den aanval vooruitgaan, zoodra bij mij de eerste schoten val len- op de borstwering verzamelen en mijne bevelen afwachten Met laatstbedoelde brigade kon de versperring geheel gedekt tot op een 50 M. worden genaderd en het vuur worden geopen on eenige mannen die over de borstwering stonden te kijken. Onmiddellijk werd dit vuur door den vijand beantwoord en schoot hij op alle facen naar buiten. Dit was te 8.30 uur v.m.

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1905 | | pagina 221