178 Naar aanleiding van dit bevel marcheerde de colonne den 20en te 7.15 uur v.m. in de volgende orde langs den aangege ven weg af: de afdeeling Watrin, de afdeeling Winter, twee sectiën infanterie (de Graaf-Delgorge), stormladders en -stoeltjes, ambulance, reservemunitie, 2 brigades, trein, 2 brigades, een sectie infanterie. Geheel ongemerkt, door het bedekt en onbewoond terrein ten zuiden van Likat gaande, kwam zij te 9.45 uur v.m. tot op 100 M. voor de versperring, zonder dat de vijand iets van de nabijheid der troepen bespeurde. Dit was duidelijk merkbaar, omdat men hem hardop hoorde praten en op verschillende plaatsen, zoowel binnen als buiten Likat, kappen werd vernomen, ten bewijze dat de verdedigers druk bezig waren de borst wering en de versperringen te voltooien. Met enkele maréchaussees maakte ik een sluippatrouille nog meer naar voren om het aanvalspunt te kunnen vaststellen. Teruggekeerd, werd te 10 uur v.m. het volgende aanvalsbevel gegeven: „De afdeeling Watrin, gevolgd door de afdeeling Winter, „rukt behoedzaam vooruit binnen den rand van het begroeide „terrein direct ten zuiden van de borstwering, gaande door een „tuintje, waarin een huis (aangewezen op een 20-tal schreden „voorwaarts); bij de versperring gekomen breidt de afdeeling „Watrin rechts de afdeeling Winter links uit; stormladders „en -stoeltjes met eenig ambulancepersoneel met tandoe's vol- „gen onmiddellijk; op de borstwering eerst verzamelen en mijne „bevelen afwachten. „Zoodra de eerste schoten vallen gaat kapitein de Graaf met „zijne sectie over de sawah oost om Likat heen en zoekt eene „goede stelling aan de rivier ten noorden van de bèntèng. „Luitenant Delgorge rukt dan met zijne sectie door het be- „dekt terrein over de rivier naar het westen van Likat en „zoekt daar een plaats, waar hij het best aan zijne opdracht zal „kunnen voldoen zonder overlast te hebben van eigen vuur. „De ambulance wordt onder dekking van een brigade opgesteld „op het voetpad op 300 M. ten zuiden van Likat; „De trein met dekking zuidelijk van de ambulance bij de rivier. „De drie overige brigades vormen de reserve en blijven met

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1905 | | pagina 226