180 achter bamboestoelen en in kuilen stand houdt. Twee malen moet ik „linkervleugel halt" doen blazen, omdat de afdeeling: Winter sneller vordert dan de afdeeling Watrin en zulks ge vaar oplevert om door eigen vuur verliezen te krijgen. Te 11.5 uur v.m. wordt luitenant Watrin gewond en in de- ambulance opgenomen en krijgt kapitein Stolk bevel het com mando van de rechterflank te nemen. Inmiddels wordt luitenant van Braam Morris met zijne brigade van de linkerflank terug gehaald en neemt deze officier te 11.15 uur v.m. het commando van de rechterflank weer van kapitein Stolk over. Toen de beide afdeelingen de noorderface van Likat nader den, had eene vrij talrijke bende geweerdragenden zich verza meld onder een groot huis aldaar, waar zij geheel gedekt was- gebleven. Zoodra dit ontdekt werd, kreeg luitenant van Braam Morris opdracht met twee brigades van de borstwering af te dalen,, voeling te zoeken met de afdeeling Winter en daarna in breed front naar het zuiden te rukken om die bende onder bedoeld huis uit te drijven. Deze beweging had het gewenschte gevolg. De vijand, in het nauw gebracht, week naar de zuiderface en zwenkte in grooten getale naar de oosterface, waar hij voor het laatst nog: een klewangaanval zou wagen op de daar opgestelde brigades.. Zij die van de borstwering waren afgedaald namen met den looppas weer stelling op de borstwering en openden het repeteer- vuur op den aanstormenden vijand, die hierdoor niet tot aan. de borstwering kwam, doch vóór dien tijd man voor man werd neergeschoten. Een enkele man drong vrij kortbij door en had daardoor nog gelegenheid sergeant Emondt No. 33434 met een lansworp te verwonden. En hiermede eindigde het gevecht aan de zuiderface, te- 12.15 uur n.m., nadat nog enkele geweerdragenden onder de- schuilhutten aan die face waren neergelegd. Intusschen hadden enkele vijanden de ambulance en den trein beschoten uit het begroeide terrein, ten zuid-oosten en aan de- overzijde van de sawah gelegen. Door enkele schoten van de dekking werd dit vuur tot zwijgen gebracht. Aan de buiten opgestelde infanterieafdeelingen mocht het

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1905 | | pagina 228