188 Bij den rand dezer ladang gekomen werd west aangehouden tot aan het moeras en aan den oostrand van dit moeras halt gehouden. Nu werd met de brigades Dolleman No. 54514 en Sarpan No. 30544 door het moeras in westelijke richting getrokken en de brigade Sarpan eene stelling aangewezen in den boschrand ten noord-oosten van de noord-oostelijke saillant van Koetö Lëngat Baroe, van af die plaats een weinig te zien. Sergeant Dolleman kreeg opdracht met zijne brigade zoo gedekt mogelijk recht west over de ladang te marcheeren, eene opstelling te zoeken in de nabijheid van het riviertje en het voetpad ten westen van de bèntèng en zich behoorlijk te dekken tegen het vuur der aanvalstroepen. Het was nu 10 uur v.m. Daarop werd langs het moeras met de overige troepen naar het zuiden gemarcheerd tot dicht voor het opengekapt terrein ten oosten van de versterking, vanwaar ik met een paar ma réchaussees eene verkenning deed naar voren om het aanvals punt vast te stellen. De borstwering werd nu door kreupel hout tot op zeer korten afstand genaderd. Yan het verken- ningspunt kon worden gezien dat een vijandelijke schildwacht op de borstwering naar buiten stond te kijken en dat er geen versperring voor de borstwering was aangebracht. Ook hooide men in de versterking luid schreeuwen en tot waakzaamheid aanmanen, hetgeen ons deed zien, dat de vijand den aanval verwachtte. Te 10.45 uur v.m. werd het volgende gevechtsbevel gegeven „De beide aanvalsafdeelingen luitenant Winter voorop zul- „len tot den aanval door het kreupelhout voor de oosterface voor uitgaan, zoodra door de reserve op een ander punt van de „versterking een schijnaanval zal worden gedaan, hetgeen merk- „baar zal zijn aan de schoten; stormladders en -stoeltjes „volgen de aanvalstroepen onmiddellijkvoor de borstwering „gekomen breidt de afdeeling Winter rechts en de afdeeling de „Graaf links uit; op de borstwering eerst verzamelen en mijne „bevelen afwachten ambulance en trein met hunne dekking „blijven in het bosch bij de zuidelijke punt van het moeras; „na den schijnaanval komt de reserve bij de ambulance terug. „Ik bevind mij bij de reserve".

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1905 | | pagina 231