12 naar Koeala Simpang; het tweede onder luitenant Ebbink, be staande uit 19 gewonden en 15 zieken (totaal 34); het derde onder commando van kapitein de Boer en medisch geleide van den officier van gezondheid 2e klasse Blankenberg, sterk 3 gewonde •en 2 zieke officieren, 25 gewonde mindere militairen en 7 dwang arbeiders, 12 zieke mindere militairen en 15 dwangarbeiders, van welke laatste 1 terugkeerde, totaal dus 66, op den 24en' Mei eveneens via Péndéng naar Koeala Simpang. De eerste aanvulling, nl. 2 brigades maréchaussee onder de kapiteins Stolk en de Boer, kwam den 14en April via Koeala Sim pang en Péndéng te Koetö Lintang aan, terwijl de mobiele colonne van uit Péndéng, onder commando van kapitein de Graaf, den 19en bovengenoemd bivak bereikte. De transportcolonne die gewonden en zieken der 2e evacuatie te Péndéng in ontvangst had genomen en naar Koeala Simpang overgebracht keerde •daarna terug en bereikte den 9en Mei onder bevel van luitenant Lasonder, waarbij de officier van gezondheid 2e klasse Blankenberg, het bivak Koetö Lintang. De 2e aanvulling maréchaussée's, zijnde 2 brigades onder bevel van luitenant van Braam Morris' kwam den 14en Mei in ons bivak aan. Met de le aanvulling kwam mede uit Koeta Radja een Am- boineesch soldaat-ziekenverpleger; bij de colonne van Koeala Simpang bevond zich de Europeesche korporaal-ziekenverpleger Talsma; bij de terugkeerende transportcolonne van genoemde plaats een Europeesch en een inlandsch soldaat-ziekenverpleger, terwijl ten slotte bij de 2e maréchaussée-aanvulling mij nog een Amboineesch soldaat-ziekenverpleger werd toegezonden. Boven genoemde colonnes brachten eveneens de aangevraagde aanvul ling van benoodigde verbandartikelen en geneesmiddelen mede. Nadat met den val van de laatstgenomene, meest versterkte kampong Tampèng het verzet in de Gajö-Loeös geheel gebroken was, de rechtmatige hoofden van de verschillende kampongs aan de oproeping van den colonnecommandant op den 2en Juni had den gevolg gegeven, hun op dien dag in eene plechtige ver gadering de bevelen der Regeering waren medegedeeld, waaraan zij te gehoorzamen hadden en welke door een plechtige verze kering hunnerzijds aangenomen werden, was het programma van actie in het Gajö-gebied afgeloopen, zoodat den 4en Juni de

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1905 | | pagina 254