15 ming terugreis Medan, met zich medenemende alle te evacueeren gewonden en zieken, nl. 27 gewonde militairen en dwangarbei ders benevens 36 zieken, waarvan 31 in tandoe's vervoerd moesten worden, het geheel onder medisch geleide van den officier van gezondheid 2e klasse de Boer. Een gedeelte der colonne Wilhelm onder een officier werd ter versterking van het detachement de Graaf aangehouden en daaraan toegevoegd. Den 29en Juni meldden zich de hoofden van Bambèl en Batoe Mboelön met hun gevolg, waarna hun door den colonnecomman dant de noodige bevelen der Regeering ter opvolging werden voorgehouden. Zijne taak in de Alas-landen volbracht hebbende, besloot overste van Daalen den len Juli den tocht voort te zetten naar het Karo Batak-gebied, ten einde dit doortrekkende, de Pak-pak- landen te kunnen bereiken. Van uit Bambèl langs Likat marchee- rende, werd het zeer fraaie boschpad naar Mérdinding gevonden en gevolgd, en 's middags een boschbivak betrokken. Den 2en Juli werd de tocht voortgezet, te 1 uur Mérdin ding gepasseerd en 's namiddags laat, na een zeer vermoeienden marsch, de Batak-kampong Boeloe Pantjoer bereikt's morgens te ongeveer 11 uur werd de colonne Wilhelm ingehaald en voor bijgetrokken. Aangezien de bevolking van bovengenoemde kam pong niet aanwezig was, naar men mededeelde wegens het heer- schen der pokken in deze streken, werd buiten de kampong gebi vakkeerd. Hetzelfde geschiedde den 3en Juli toen de marsch 's namid. dags bij de Batak-kampong Lau Petoendöl gestaakt werd. Achtereenvolgens werden door de colonne de navolgende bivaks betrokken: 4 Juli Koetö Pinang, gelegen op de grens van het Karo Batak-en Pak-pak-gebied6 Juli te Koetö Radja, een Pak- pak-kampong; 7 Juli te Lau Méang; 8 en 9 Juli te Sëdikalang, alwaar met groote moeite slechts voor 2x/2 dag rijst kon ver zameld worden. Hier scheidde de maréchaussée-colonne zich van de colonne de Graaf. Eerstgenoemde zette den lOen Juli haren tocht voort, ten einde Taroetoeng te bereiken; laatstgenoemde, waarbij gevoegd werden de sergeant-ziekenopzichter van Dijk met 3

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1905 | | pagina 257