19 4e. de hoeveelheid genees- en verbandmiddelen, berekend voor «ene colonne van 750 man voor 2|, uiterlijk 3 maanden, moest in zoo'n klein mogelijk aantal vrachten medegenomen •worden, daar het aantal dragers (dwangarbeiders) tot een mini mum beperkt werd; 5e. de aard en de hoeveelheid der mede te nemen genees middelen moesten zooveel mogelijk in overeenstemming zijn met de op de excursie te verwachten soorten van ziekten in verband met klimaat en terrein waarin geageerd zoude worden 6e. de geneesmiddelen moesten in zoodanigen toestand wor den medegenomen, dat ze lang in houdbaren en werkzamen vorm konden bewaard blijven; 7e. met het oog op het breken en hun gewicht moesten flesschen en andere zware verpakkingswijzen zooveel mogelijk vermeden worden, ten einde het nuttig gewicht der vrachten zoo hoog mogelijk te kunnen opvoeren. Deze en de sub 4e vermelde eisch maakten het dus gewenscht geneesmiddelen zooveel mogelijk in vasten toestand mede te voeren. 8e. de indeeling der verpakking diende eene zoodanige te zijn, dat in het bijzonder in eene verpakkingswijze alles bijeen gebracht moest zijn, benoodigd voor eene dagelijksche wond- behandeling en die bij onverwachts geleverde gevechten; een tweede verpakkingswijze, zoodanig dat daaruit de meest ge bruikelijke, dagelijks benoodigde geneesmiddelen zonder tijdver lies konden geput worden, terwijl het restant der benoodigde artikelen in reserve-verpakkingen zouden opgeborgen moeten worden, van waaruit de voorraad der beide eerste gemakkelijk •en vlug zouden aangevuld kunnen worden; 9e. de indeeling van geneesmiddelen en verbandstoffen moest bovendien zoodanig geregeld zijn, dat ten alle tijde, zonder tijd verlies voor overpakking, bij splitsing der colonne eene zelfstan dige ambulance, van alles voorzien, voor geruimen tijd onder leiding van den Europeeschen sergeant-ziekenopzichter kon wor den gedetacheerd. Ten einde op de meest practische wijze aan boven opgesom de eischen te voldoen, werd in overleg en samenwerking met

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1905 | | pagina 263