20 den eerstaanwezend apotheker op de volgende wijze gehandeld A. Verpakkingsmaterieel. Ie. Jeneverkisten. Op verzoek van den colonnecommandant werd voor verpak kingsmiddel gebruik gemaakt van gewone jeneverkisten waarvan een negental noodig bleek tot opberging van alle ge. neesmiddelen en verbandstoffen. Waar het noodig was eene- waterdichte afsluiting aan te brengen, werd gebruik gemaakt öf van meerdere zinken, öf van blikken doozen in de kisten,, öf van een zinken binnenbak, dan wel eene blikken buiten- bekleeding aangebracht. De deksels der kisten waren elk door middel van twee schar nieren bevestigd, terwijl de kist gesloten werd door een hengsel met slot; bovendien waren ter versterking van elk deksel 3 dwarslatten aan de buitenzijde aangebracht, en over deze geheele vlakte geteerd zeildoek, dat 5 c.M. over de 4 randen afhing om het binnendringen van regenwater te voorkomen. Op dat zeildoek was eindelijk het nummer en de bestemming der kist gemerkt in groote, duidelijke, voor elke verpakking- verschillend gekleurde letters, welker verf gevernist werd. De afhangende randen van het zeildoek werden voorloopig met dunne rottan-strookjes door fijne draadnagels in de kist vastgespijkerd, totdat het gebruik maken van den inhoud dier kist de noodzakelijkheid medebracht, die rottan-strookjes te verwijderen. Aan de onderzijde van eenige kisten waren op de vier hoek punten korte, 2 c.M. hooge, stevige hoeksteunen aangebracht (bij andere rechts en links onder den bodem een dwarse, 2 c.M. hooge doorloopende lat), ten einde de bodemplanken zooveel Bij langdurige tochten zal het zeker goed zijn voor het reserve-materieel- op de zeer soliede verpakking in jeneverkisten te rekenen. De nu bestaande 4 kleine verbandmandjes (gevuld ieder 10 K.G. -wegende) in de plaats van één grooter vormen echter een minder zwaar verpakkingsmaterieel eneischen derhalve minder draagkrachten. Ook zal het zeer wel mogelijk zijn twee mandjes (20 K.G.) op een draagtoestel gebonden als éénmansvracht op den rug te laten dragen, waar en wanneer dit noodig mocht worden. D. v. O. Vie Afd-

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1905 | | pagina 264