24 ernstig over gedacht heeft bij terugkeer der evacuatiecolonne naar Koeala Simpang genoemde mand in het bivak achter te laten. Het verdient dan ook ernstige overweging om deze mand nimmer meer mede te geven, wanneer door troepen in dergelijk moeilijk, boschrijk, geaccidenteerd terrein geageerd moet worden. 4e. Blikken of zinken verbcindtrommels in rottan-vlechtwerk. Ook deze blikken verbandtrommels, misschien voor tochten van een paar dagen bruikbaar, bleken voor excursies van lan- geren duur ongeschikt. De trommels toch door mij van uit Koeta Radja via Koeala Simpang Péndéng ontvangen, waren door het transport zoo danig gedeukt en vervormd, dat van eene behoorlijke afslui ting geen sprake meer was. Door de aldus ontstane groote kieren was ruimschoots water naar binnen gedrongen, zoodat de inhoud, bestaande uit aanvulling poeders en verbandstoffen, nat was en hier en daar zelfs bemodderd. Ook deze verpak- kingswijze verdient dus voor langere excursies geen aanbeveling. 5e. Petroleumblikken met deksels. De ververschings- en Roode Kruis-artikelen waren te Koeta Radja verpakt in petroleumblikken, voorzien van goed sluitende deksels zonder slotende 4 overlangsche randen dier blikken werden ten overvloede versterkt door bamboe-latten en 't geheel met rottan omwikkeld. Wegens hun steviger constructie, han delbaarder vorm en gewicht, waardoor het dragen zeer ver gemakkelijkt werd, het stooten en laten vallen dier blikken zeldzamer voorkwam, ten gevolge waarvan weer hunne goede sluiting beter en langer gewaarborgd bleef, voldeed deze ver pakking in één opzicht voorzeker goed. Aan den anderen kant evenwel kon door de afwezigheid van een behoorlijk slot geen voldoende controle over den inhoud der blikken uitgeoefend worden, zoodat herhaaldelijk en veel, vooral gedurende den Sloten op de blikken of kisten met verversehingsartikelen komen zeer gewe:ischt voor. Hierop werd bij circulaire ddo. 30 Januari 19f>5 No. 206/113 de aandacht gevestigd. D. v. O. Vie Aid.

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1905 | | pagina 268