26 Doch met nadruk moet gewezen worden op de draagwijze dier blikken, nl. op den rug van den drager, want alleen op deze wijze kan en zulks is ook als regel proefondervindelijk gebleken deze verpakking, wat vorm en sluiting betreft, onge schonden blijven, als zijnde aan weinig insulten blootgesteld. 6e. Rottan-mandjes. (Zie photo No. 1.) Bij het ambulance-materieel werden ook gevoegd twee rottan- mandjes, elk bestemd voor de opberging van 4 vierkante jenever- ilesschen, totaal dus van 8 dergelijke flesschen, het geheel ge schikt voor een éénmansvracht4 flesschen waren gevuld met zeepspiritus, 4 met ohinosol-oplossing. Gedurende de excursie werd later nog een dergelijk paar mandjes aangemaakt en daarin 8 vierkante flesschen aangebracht, gevuld uitsluitend met chinosol-oplossing, terwijl het eerste stel zoodanig gewijzigd werd, dat in één mandje aanwezig wa ren twee flesschen met buikdrank, één met hoestdrank, één met een linimentum; in het andere mandje de 4 wit geverfde flesschen met zeepspiritus. Deze mandjes voldeden in de practijk zeer goed en beschutten de vierkante flesschen zelfs zoodanig, dat gedurende de geheele excursie slechts eenmaal een der flesschen een weinig gebarsten, nimmer een gebroken is. Be halve van vierkante flesschen werd later bijna uitsluitend van gedroogde kalebassen, in verschillende kampongs in groote hoe veelheden te vinden, gebruik gemaakt, daar zij niet alleen het voordeel van een zeer klein gewicht bezaten, doch bovendien een groote hoeveelheid vloeistof (bv. chinosol-oplossing) konden bevatten. B. Inhoud dek verschillende icisten, in 't bijzonder genees- en verbandmiddelen, verpakkingswijze, medegenomen ver bruikte hoeveelheid, aanvullingswijze, toestand waarin Inhoud der kisten. De inhoud der 9 toegeruste ambulance-kisten was als volgt: DE GENEESMIDDELEN WERDEN MEDEGENOMEN, HUNNE DUUR ZAAMHEID.

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1905 | | pagina 270