29 1 amputatie-doos, kleine; 1 houten medicijnkistje, bevattendeSol. schleichii, chloro form chlorale, alcohol absolutus, vaseline, carbonas natricusr dermatol en kromme naalden in 'vaseline; alles verpakt in flesschen, stop, vierkante; 1 stopflesch in houten koker gevuld met phenol; 1 droppelfleschje, geel glas, in zeemleder gewikkeld 1 Schlauch van Esmarch; 1 zinken bak tot uitkoken van instrumenten, met blikken bovenplaat; 1 chloroform-kapje; 2 blikken kokers met bougies en catheters, elastieke van verschillende nummers; 900 stuks chinosol-pastilles 1 zinken doos gevuld met tampons; 8 blikken gomelastiek-hechtpleister; verder gevuld met steriel verband (hydrophile-gaas, windsels en compressen); 1 operatie-voorschoot vervaardigd van Mackintosh; 4 handdoeken. De ervaring op marsch en in de bivaks met bovengenoemde 3 kisten opgedaan heeft uitgewezen, dat zij practisch, behoudens enkele kleine wijzigingen en aanvullingen, zeer goed voldaan hebben, in 't bijzonder kist No. 2. Was de inhoud van kist No. 1, ten gebruike van den officier van gezondheid, alleszins voldoende voor dagelijksche wondbehandeling en heelkundige kunstbewerkingen, amputaties uitgezonderd, kist No. 2, bestemd voor den sergeant-ziekenopzichter indien deze zelfstandig moest optreden bevatte niet alleen voldoende verbandmateriaal, instrumentarium en utensiliën voor bloedsteiping en eerste ver- bandlegging, doch had bovendien het groote voordeel, dat daarin de meest gebruikelijke, dagelijks te verstrekken geneesmiddelen aanwezig waren. Dit groote nut kwam vooral uit op marschen, waarbij de troep 's avonds het bivak betrok en zich dan zieken bij den sergeant-ziekenopzichter meldden voor kleine voetver bandjes, voeteczemen, of om geneesmiddelen te vragen, bv. buikdrank, hoestpoeders, chinine-pillen enz.; het openmaken van deze eene kist was dan voldoende om aan verschillende aan vragen vlug te voldoen, zoodat tijdverlies met het openmaken

Indische Militair Tijdschrift - Extra Bijlagen | 1905 | | pagina 273